Ana Sayfa Urfa Haberleri EYYÜBİYE BELEDİYESİ PARK SEFERBERLİĞİ BAŞLATTI

EYYÜBİYE BELEDİYESİ PARK SEFERBERLİĞİ BAŞLATTI

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin talimatlarıyla çalışmalarına hız veren Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde adeta park seferberliği başlattı.

Giriş Tarihi: 10 Şubat 2016 Çarşamba 05:24
EYYÜBİYE BELEDİYESİ PARK SEFERBERLİĞİ BAŞLATTI

Eyyübiye Belediyesi,  daha yaşanılabilir ve yeşil bir Eyyübiye için de kolları sıvadı.  İlçe merkez ve kırsalında yürüttüğü çalışmalara devam eden Eyyübiye Belediyesinin şimdiki kısa vadeli hedefi ise ilçe genelindeki tüm parklarda revizyona gitmek.

İlçe genelinde bir yandan yeni park yapımı için çalışmalarını sürdüren ekipler, diğer yandan da Başkan Ekinci’nin talimatlarıyla mevcut parklarda düzenlemeye gidiyor. Bütün park alanlarındaki çocuk oyun grupları, spor kondisyon aletleri ve kent donatıları yenilenmek kaydıyla çalışma başlatıldı. Bu kapsamda ilçe genelindeki birçok parkta yenileme çalışması yürüten ekiplerin asıl hedefi ise yeni park alanlarını vatandaşların hizmetine sunmak. Direkli Mahallesi ve TOKİ’de vatandaşın hizmetine sunulan parklarla takdir toplayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Direkli Mahallesinde bulunan ve 11.450 metre kare alana sahip olan parkın içerisinde; çocuk oyun grupları spor kondisyon aletleri, çok amaçlı spor sahası, modern kent donatıları ve dinlenme alanları gibi bir çok rekreatif kullanımın yapılabileceği donatıları içermektedir. Yine TOKİ mahallesinde de 10.000 metre kare alana sahip park içinde; çocuk oyun grupları, oturma alanları, yeşil alanlar, dinlenme alanları, modern kent donatıları gibi kullanımlar bulunmaktadır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık