Ana Sayfa Urfa Haberleri EYYÜBİYE BELEDİYESİ YİNE İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ

EYYÜBİYE BELEDİYESİ YİNE İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Eyyübiye Belediyesi ile Şanlıurfa Halk Sağlığı Müdürlüğü arasında yapılan ve Eyyübiye ilçesinde ikamet eden kişilere yönelik, ‘kanser konusunda düzenli tarama ve eğitim programı’, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Hayati Harran-i Kadın kültür Merkezinde düzenlenen program ile start aldı.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2014 Çarşamba 10:16
EYYÜBİYE BELEDİYESİ YİNE İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Eyyübiye Belediyesi ile İl Halk Sağlığı Müdürlüğü arasında, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Osman Koyuncu tarafından geçtiğimiz günlerde imzalanan işbirliği protokolü gereğince, 30-69 yaşları arası, kadınlara meme kanseri taraması, 40 yaş üstü kadınlara ve erkeklere bağırsak kanser tarama testi ile 20 yaş üstü kadınlara kendi kendine muayeneye yönelik olarak “Sağlık Taraması ve Muayene Eğitimi”,  düzenlenen program ile başladı. Düzenlenen programa eşleri Ayşe Ekinci ile birlikte katılan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci katılımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Hayati Harran-i Kadın Kültür Merkezinde düzenlenen programa,  Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, eşleri Ayşe Ekinci, Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Deniz Utku Altun, Eyyübiye Belediye Başkan Yardımcısı Aziz Aslan, Halk Sağlığı Kanser Şube Müdürü Serpil Yüksekyayla, Eyyübiye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Mahmut Ekinci, Eyyübiye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Kemal Çevirici,  Eyyübiye Kent Konseyi Başkanı Dr. Eyyüp Tarımak ile Eyyübiye ilçesinde ikamet eden çok sayıda bayan katıldı.

Hayati Harran-i Kadın Kültür Merkezinde start alan sağlık taramasına katılan ve muayenesi yapılan kadınlara,  içerisinde eşarp, kanser tarama broşürü ve  Eyyübiye Belediyesi Hizmet Bülteni’nin  bulunduğu hediye paketleri Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, eşleri Ayşe Ekinci, Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Deniz Utku Altun, Eyyübiye Belediye Başkan Yardımcısı Aziz Aslan ile Park ve Bahçeler Müdürü Mahmut Ekinci tarafından takdim edildi.

Eyyübiye ilçesinde ikamet eden kadınlara yönelik düzenlenen kanser taraması programında Eyyübiye Belediyesinin yaptığı çalışmaları anlatan Başkan Ekinci,  şunları belirtti.

YORUMLAR
  • yorum2014-12-24 21:02:26MEHMET

    BU HABER DEĞİL, OLSA OLSA TIRŞIKÇILIKTIR.EYYÜBİYE BELEDİYESİNDEN BİR İLK ,ÇOK AYIP ,ISMARLAMA HABERLERDEN VAZGEÇİN KARDEŞİM

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık