Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri Eyyübiye Belediyesi Yol Yapım Çalışmalarını Sürdürüyor

Eyyübiye Belediyesi Yol Yapım Çalışmalarını Sürdürüyor

Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerin ilçenin muhtelif yerlerinde yapmış olduğu çalışmalar devam ediyor.

Giriş Tarihi: 12 Şubat 2015 Perşembe 05:31
Eyyübiye Belediyesi Yol Yapım Çalışmalarını Sürdürüyor

Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünün Eyyübiye genelinde başlattığı yol yapım çalışmaları devam ediyor. Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerin başta Eyüpkent, Yenice, Akşemsettin ve Eyüp Peygamber makamında başlattığı kilitli beton parke taşı döşeme işlemi eşgüdümlü bir şekilde devam ediyor. Kış aylarında vatandaşların çamurlu yol mağduriyetinin giderilmesi noktasında ilçenin birçok mahallesinde kilitli beton parke taşı döşeme işlemlerini sürdüren Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, vatandaşlardan gelen taleplere cevap vermeye çalışıyor. Hem vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi hem de ilçenin güzel bir görünüme kavuşması adına çalışmalarını sürdüren ekiplerin son durağı, eşgüdümlü olarak Eyüpkent, Yenice, Akşemsettin ve  Eyüp Peygamber makamı oldu.  Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Eyüpkent Mahallesi 3996. Sokak ile Yenice Mahallesi 5048 ve 5036. sokaklarının kesiştiği yolda kilitli beton parke yaparak, sokağın güzel bir görünüme kavuşmasını sağladı. 

Ekipler ayrıca her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği, kutsal olduğuna inanılan ve Hz. Eyüp Peygamberin çile çekmiş olduğu mağara ve şifa bulduğu kuyunun bulunduğu makamının çevresini,  beyaz mermer taşları ile döşeyerek makamı güzel bir görünüme kavuşturdu.

Camilerimiz önceliğimizdir sloganıyla hareket eden Eyyübiye Belediyesi yine Akşemsettin Mahallesi 1518. Sokakta bulunan Abdülkadir Geylani Camii önü ve çevresine de kilitli beton parke döşedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık