Ana Sayfa Urfa Haberleri Eyyübiye Belediyesinden Sığınmacılara Yardım

Eyyübiye Belediyesinden Sığınmacılara Yardım

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Şanlıurfa’ya yerleşen sığınmacılara,  Eyyübiye Belediyesi, yardımlarını sürdürüyor.

Giriş Tarihi: 23 Ocak 2015 Cuma 04:43
Eyyübiye Belediyesinden Sığınmacılara Yardım

Suriye’de yaşanan iç savaştan kaçarak Türkiye’ye yerleşen sığınmacıların büyük bir kısmına Şanlıurfa ev sahipliği yapıyor. Akçakale, Ceylanpınar ve Harran’daki konteynır kentlere yerleşen sığınmacılar için seferber olan kurum ve kuruluşların içerisinde yer alan Eyyübiye Belediyesi, zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren sığınmacılar için yardım seferberliği başlattı.

Ayni ve nakdi yardımların yanı sıra, konteynır kente kalan sığınmacıların talepleri yerine getiriliyor. Geçtiğimiz günlerde Akçakale çadır kentte kalan sığınmacılara  gönüllü eğitmenlik yapan,  yaklaşık 500 öğretmene kıyafet yardımında bulunan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, çadır kentten çıkışında yanına yaklaşan ve akülü tekerlekli sandalye talebinde bulunan Suriye’li çocuğun sesine kulak verdi.

Başkan Ekinci’nin talimatlarıyla Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından akülü tekerlekli sandalyesi temin edilen Suriye’li Muhammed’e,  bugün Belediye Başkan Vekili Levend Çelik, Belediye Başkan Yardımcısı Aziz Aslan, Ak Parti Eyyübiye İlçe Başkanı İsmail Demirbaş, Belediye Meclis Üyeleri, Bilal Tekatlı, Ahmet Toprak, Ahmet Başgök, Übeyit Bilbay, Sinan Yavuz, Ak Parti Eyyübiye Teşkilat Başkanı Mustafa Ağar, Belediye Park ve Bahçeler Müdürü Mahmut Ekinci ile Sosyal İşler Müdürü İshak Altundağ ve Ak Parti Eyyübiye İlçe Gençlik kolları Başkanı Reşat Aksoy’un katılımıyla akülü tekerlekli sandalye teslim edildi. Akçakale çadır kentin girişinde Kamp Müdürü Hüseyin Ortaç, Kamp Sorumlusu  Mehmet Dikeç ve yetkililer tarafından karşılanan heyet bir süre idari bölümde, sığınmacıların yaşadıkları sorunlarla ilgili istişarede bulundu. Yaşanılan sorunların giderilmesi hususunda neler yapılabileceği, Eyyübiye Belediyesi’nin katkılarının neler olabileceği hususlarının görüşüldüğü toplantı sonrası heyet, akülü tekerlekli sandalyeyi Suriye’li Muhammed’e teslim etti. Akülü tekerlekli sandalyesini heyetten teslim alan Küçük Muhammed’in mutluluğu adeta gözlerinden okundu.

“YARDIMLARIMIZ DEVAM EDECEK”

Suriye’li kardeşlerimize Başkan Mehmet Ekinci’nin talimatlarıyla yardımlarının devam ettiğini belirten Eyyübiye Belediye Başkan Vekili Levend Çelik” Başkanımızın direktifleriyle kardeşlerimize yardımlarımız devam ediyor. Bugün de çadır kentte yaşanan sorunların neler olduğu, belediye olarak neler yapabileceğimiz hususunda yaptığımız ziyarette aynı zaman küçük kardeşimize akülü tekerlekli sandalyesini takdim ettik. Yardımlarımız gücümüz nispetinde devam edecektir” dedi.

 

 Yaşanan dram karşısında sessiz kalmayan Ak Belediyelere teşekkür ederek açıklama yapan Ak Parti Eyyübiye İlçe Başkanı İsmail Demirbaş ta “ Başkanımız Mehmet Ekinci’ye duyarlılığından dolayı teşekkür ediyoruz. Ak Belediyeler ve Ak Kadrolarla yaşanan bu drama sessiz kalmıyoruz.  Karınca kararınca bir şeylere vesile olmak için çadır kentteyiz. Buradaki yetkililerden istişarelerde bulunduk. Burada yaşayan sığınmacılar hakkında bilgi aldık. Bunların çözümü noktasında neler yapabiliriz. İnşallah bundan sonraki süreçte de istişare halinde bulunarak bunların çözümüne katkıda bulunacağız. “ ifadelerini kullandı.

“MEHMET EKİNCİ’YE TEŞEKKÜR EDERİZ”

Çadır kentte kalan Suriye’liler için yaptığı yardımlardan dolayı Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye teşekkür eden Kamp Müdürü Hüseyin Ortaç ise “Öncelikle Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye teşekkür ediyoruz. Gelen heyetimize yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz. Buradaki kardeşlerimize yapılan yardımlar çok önemli. Biz gerçekten gece gündüz buradaki kardeşlerimizin sıhhati için burada çalışıyoruz. İnşallah yardımlar devam eder. “ dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık