Ana Sayfa Urfa Haberleri EYYÜBİYE BELEDİYESİ’NİN ‘UMUT MASASI’ HAYATA GEÇTİ

EYYÜBİYE BELEDİYESİ’NİN ‘UMUT MASASI’ HAYATA GEÇTİ

Eyyübiye Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü tarafından kurulan ‘Umut Masası ‘ projesi ilk meyvesini verdi.

Giriş Tarihi: 2 Şubat 2016 Salı 12:36
EYYÜBİYE BELEDİYESİ’NİN  ‘UMUT MASASI’ HAYATA GEÇTİ

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin eşi Ayşe Ekinci’nin girişimleriyle kamuoyuna duyurulan ve ‘Umut Masası’ adıyla faaliyete başlayan proje ilk meyvesini verdi. ‘Umut Masası’ adıyla yürütülecek olan yardım kampanyasıyla hayırsever vatandaşların evlerinde bulunan temiz, sağlam her türlü tefrişat malzemelerin ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılmaya başlanmasına aracılık eden Eyyübiye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerin ilk durağı yardıma muhtaç bir aile oldu.

‘Umut Masası ’yardım kampanyasına destek vermek isteyen hayırsever vatandaşlar Eyyübiye Belediyesi Turkuaz masayı arayarak yardım yapabilecekler. ‘Umut Masası’ birimi ise tefrişat malzemelerini hayırsever vatandaşlardan teslim alarak, ihtiyaç sahiplerine ihtiyaç durumuna göre dağıtımını gerçekleştirecek.

Eyyübiye Belediye Başkan Yardımcısı Ayten Uysal beraberindeki Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yardıma muhtaç bir aileye ulaşarak projenin de startını vermiş oldu. Beraberinde sosyal yardım işleri müdürü Azad Binici ve personelle birlikte yardıma muhtaç aileye ulaşan Başkan Yardımcısı Ayten Uysal, “ bu projeyle yardıma muhtaç vatandaşlarımıza ulaşma noktasında aracılık yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Cumartesi günü katıldığı bir televizyon programında projenin detaylarını da anlatan ve kamuoyundan da projenin duyurulmasının ardından olumlu tepkiler alan Eyyübiye Belediyesi, bir yandan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün belirlenen programı dâhilinde yapılan yardımlar diğer yandan da ‘Umut Masası’ projesiyle sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sunmaya devam ediyor.

Yapılan yardımlarla ilgili açıklama yapan Eyyübiye Belediye Başkan Yardımcısı Ayten Uysal şunları söyledi: “ ‘Umut Masası’ projesinin fikir anneliği Başkanımız Mehmet Ekinci’nin eşi Ayşe Ekinci hanımefendi yapmakta. Bu kapsamda faaliyete başlayan projeyle kampanyamız hızla büyüyerek devam edecek. Şuan da bilgisayar yazılımı ve görsel tanıtım aşamasındaki hazırlıklarımız son safhasında olduğundan ilk adımı biz atalım dedik. ‘Umut Masası’ kampanyamızın ilk yardıma muhtaç olan ailesine kendi evimizdeki malzemelerle ihtiyaçlarını karşıladık. Buradaki amacımız yardımsever vatandaşlarımızla, yardıma muhtaç vatandaşlarımızı Şanlıurfa genelinde buluşturmaktır. Temel olarak da mantığımız şudur, 20 bin kayıtlı muhtaç ailemiz var onlarla ihtiyaç fazlası çalışır durumdaki malzeme ve ekipmanlarını yardıma muhtaç ailelerimizle paylaşmalarını istiyoruz.”

YORUMLAR
  • yorum2016-02-04 08:00:24urfalı

    eyyübiye belediyesine ekinci geldikten sonra işe alınanlara bakın hepsi arap ,şehir cocugu ac yazık size oy veren vatandaşa yazık

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star