Ana Sayfa Urfa Haberleri EYYÜBİYE DEVLET HASTANESİ İÇİN TOPLANDILAR

EYYÜBİYE DEVLET HASTANESİ İÇİN TOPLANDILAR

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, yapımı devam eden Eyyübiye Devlet Hastanesinin son durumunu değerlendirmek üzere ilgili kurum temsilcileriyle bir toplantı gerçekleştirdi

Giriş Tarihi: 25 Mart 2015 Çarşamba 18:25
EYYÜBİYE DEVLET HASTANESİ İÇİN TOPLANDILAR

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda; ilk önce, daha önceki toplantıda alınan kararların bir değerlendirmesi yapıldı. Buna göre; devlet hastanesi inşaatının büyük bir kısmının tamamlandığı, ağız ve diş sağlığı merkezininse bittiği ve mayıs ayında açılabileceği belirtildi. Hastane kompleksi için altyapı çalışmalarının devam ettiğinin belirtildiği toplantıda; elektrik konusunda sorunların çözüldüğü, doğalgaz hattı çekilmesi içinse abonelik anlaşması yapılacağı kaydedildi.  

 

Hastaneye ulaşımı sağlayacak karayolu ağının da görüşüldüğü toplantıda; ilgili kurumlar tarafından belirlenecek güzergâhlarda kavşak çalışması yapılacağı kararlaştırıldı. Son olarak hastanenin drenaj çalışmalarının görüşüldüğü toplantıda Vali İzzettin Küçük; daha önce yapılan toplantıda alınan kararlarda ne aşamada olduklarını görüşmek ve son durumu görmek amacıyla toplandıklarını belirtti. Toplantıya katılanlara koordineli bir şekilde çalışılmasıyla, sonuca daha hızlı varılabileceğini aktaran Vali Küçük; hastaneyi bir an önce tamamlayarak planlanan sürede hizmete açmak istediklerini dile getirdi.

 

Yaklaşık bir saat süren toplantıya Vali İzzettin Küçük’le birlikte; Vali Yardımcısı Cengizhan Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet İnan, İl Sağlık Müdürü Erdoğan Duran, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Cihan Ekmen, DSİ 15. Bölge Müdürü Oğuz Kasap, Şuski Genel Müdürü Ferit Dağdeviren, Aksagaz, Dedaş ve Toki yetkilileriyle birlikte Hastane inşaatı yüklenici firma temsilcileri katıldı.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerik







Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star