Ana Sayfa Sağlık EYYUBİ’YE DEVLET HASTANESİ MÜEZZİNOĞLU’NUN TALİMATLARIYLA HIZ KAZANDI

EYYUBİ’YE DEVLET HASTANESİ MÜEZZİNOĞLU’NUN TALİMATLARIYLA HIZ KAZANDI

TKHK Başkan yardımcısı Dr. Turhan SULHAN ile beraberinde iletişim daire Başkanı Ali Özhan ve personel Daire Başkanı Yasin Yavuz ilimizde yapımı devam eden 850 yataklı Eyyubi’ye Devlet Hastanesinin, Bazı özel hastanelerimizin de şuan hasta kabul edememesinden dolayı artan talebi karşılayabilmek ve kısa sürede açılması için incelemelerde bulundular.

Giriş Tarihi: 18 Nisan 2016 Pazartesi 06:31
EYYUBİ’YE DEVLET HASTANESİ MÜEZZİNOĞLU’NUN TALİMATLARIYLA HIZ KAZANDI

850 yataklı Eyyubi’ye Devlet hastanesi Şanlıurfa’ya Vizyon Katacak

Turhan Sulhan;“Eyyübiye Devlet Hastanemiz 850 yatak kapasitesine sahiptir, net bir açılış tarihimiz yok Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu talimatlarıyla,Şanlıurfa’da bazı özel hastanelerinde şuan hasta kabul edememesinden dolayı artan talebi karşılayabilmek için planladığımızın çok öncesinde açmaya çalışıyoruz. Şuan hastanenin inşaatı tamamlandı ama testleri sürüyor. Hastanemiz 120 bin metrekare alana sahip ileri sistemlerin kullanılacağı akıllı bina özelliğine sahip bir hastane olacak. Bu hastane Şanlıurfa’ya sağlık açısından vizyon katacaktır. Şuan hastanemizin son testleri yapılıyor bu testler bittikten sonra TOKİ’den Sağlık Bakanlığımıza hastanenin devredilmesi ile birlikte bizde hızlı bir şekilde hastaneyi hizmete açacağız, açılış için tüm çalışmalarımızı yapıyoruz daire başkanlarımız ile beraber rapor halinde Ankara’ya giderek planlarımızı yapacağız” Dedi.

Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz Dr M.Cihan Ekmen yaptığı açıklamada; Hastanenin inşaatının bittiğini test aşamasında olduğunu kaydetti. 850 yataklı Hastane 120 bin metrekare alana sahip akıllı hastane olarak tabir edilen hastane test aşamalarının bitmesinin ardından hızlı bir şekilde hizmete açılacak,Genel Sekreteri Uz Dr M.Cihan EkmenHastanenin Sağlık Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Faruk Çelik’in talimatlarıyla Toki ile yapılan görüşmeler sonucu planlanan zamanda çok öncesinde Hastaneyi teslim alarak kısa sürede hizmete girmesini hedefliyoruz.

TKHK Başkan yardımcısı Dr. Turhan SULHAN ile beraberinde iletişim daire Başkanı Ali Özhan ve personel Daire Başkanı Yasin Yavuz ile beraber cihaz ve personel ihtiyacını belirleyerek bir an önce halkımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz ”dedi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık