Ana Sayfa Urfa Haberleri Eyyübiye'de 100 Bin Fidan Dikimi Hedefleniyor

Eyyübiye'de 100 Bin Fidan Dikimi Hedefleniyor

Daha temiz ve yeşil bir Eyyübiye için ‘Kırsalı Ağaçlandırma’ kampanyası başlatan Eyyübiye Belediyesi, bu kampanya kapsamında en az yüz bin fidanı kırsalda toprakla buluşturmayı hedefliyor.

Giriş Tarihi: 26 Ocak 2015 Pazartesi 16:35
Eyyübiye'de 100 Bin Fidan Dikimi Hedefleniyor

Doğal yaşam alanlarının korunması, sağlıklı bir çevrenin oluşturulması ve gelecek kuşaklara daha yeşil bir Eyyübiye bırakılması için büyük bir çaba gösteren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, hedeflerinin en az yüz bin fidan dikmek olduğunu söyledi.

 

  Eyyübiye Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından başlatılan kampanya kapsamında bugün İkizce Mahallesinde,  Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Belediye Başkan Yardımcıları Necmeddin Sağlam, Aziz Aslan, Belediye Meclis Üyeleri Übeyit Bilbay, Ahmet Akbaş, Ahmet Sanbur, Mustafa Korkmaz ve birim müdürlerinin katılımıyla, fidan dikimi gerçekleştirildi.

 

  Kırsalda bulunan mahallelerde, özellikle mezarlık, kur-an kursu ve camii çevrelerinde ağaçlandırma seferberliği başlattıklarını belirten Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, bu yıl içersinde en az yüz bin,  hedeflerinin de iki yüz bin fidanı toprakla buluşturmak olduğunu söyledi.

Doğal yaşam alanlarının korunması, sağlıklı bir çevrenin oluşturulması ve gelecek kuşaklara daha yeşil bir Eyyübiye bırakılması için büyük bir çaba gösteren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, hedeflerinin en az yüz bin fidan dikmek olduğunu söyledi. Eyyübiye Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından başlatılan kampanya kapsamında bugün İkizce Mahallesinde, Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Belediye Başkan Yardımcıları Necmeddin Sağlam, Aziz Aslan, Belediye Meclis Üyeleri Übeyit Bilbay, Ahmet Akbaş, Ahmet Sanbur, Mustafa Korkmaz ve birim müdürlerinin katılımıyla, fidan dikimi gerçekleştirildi. Kırsalda bulunan mahallelerde, özellikle mezarlık, kur-an kursu ve camii çevrelerinde ağaçlandırma seferberliği başlattıklarını belirten Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, bu yıl içersinde en az yüz bin, hedeflerinin de
YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star