Ana Sayfa Urfa Haberleri EYYÜBİYELİLERE SAĞLIK TARAMASI YAPILACAK

EYYÜBİYELİLERE SAĞLIK TARAMASI YAPILACAK

Şanlıurfa İl Halk Sağlığı Müdürlüğü kanser şubesi tarafından yürütülecek olan kanser taramalarında, ulusal kanser tarama standartlarına göre Eyyübiye ilçesindeki vatandaşlara yönelik sağlık taraması yapılacak.

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2014 Salı 14:44
EYYÜBİYELİLERE SAĞLIK TARAMASI YAPILACAK

 Şanlıurfa İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Eyyübiye Belediyesi arasında kanser tarama protokolü imzalandı. İl Müdürü Dr. Osman Koyuncu ile Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, bugün gazetecilerin karşısına çıkarak kanser taraması için hazırlanan protokolü imzaladılar. Bu anlaşmanın önümüzde ki yıl başlayıp bir yıl süreceği öğrenildi.

 

 Kanser taraması esnasında Eyyübiye Belediyesi hangi görevleri üstleneceği de belirtildi. . Halk Sağlığı Müdürlüğünün gezici araçları için Eyyübiye Belediyesi öncelikle ilçede belirli yaşlar arasında özellikle kadınların bu taramaya teşvik edilmesi için bilgiler verecek. Ardından tespit edilen mahalle ve sokaklarda, bayanların mahalle temsilcileri tarafından toplanmasını sağlayacak.  Daha sonra, taraması yapılan bayanlara eşarp hediye edilecek.

 

Şanlıurfa İl Halk Sağlığı Müdürlüğü gezici araçlar tarafından yapılacak olan taramalar sonucu riskli görünen kişilerin, Mehmet Akif İnan Hastanesi nakli sağlanacak.

 

İmzalanan protokol sonrası bir açıklama yapan Şanlıurfa İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Osman Koyuncu; şunları söyledi.

 

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ise şunları belirtti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star