Ana Sayfa Urfa Haberleri Eyyübiye'ye Kaymakam Dr.Oktay KAYA Atandı

Eyyübiye'ye Kaymakam Dr.Oktay KAYA Atandı

Şanlıurfa-Eyyübiye Kaymakamlığına Bozüyük Kaymakamı Dr.Oktay Kaya atandı.

Giriş Tarihi: 21 Temmuz 2013 Pazar 06:06
Eyyübiye'ye Kaymakam Dr.Oktay KAYA Atandı

İçişleri Bakanlığınca hazırlanan ve Resmi Gazete'de yayımlanan kararnameyle bir çok ilin vali yardımcısı ve kaymakamların yeri değişti. Yeni ilçe merkezlerine ilkkez kaymakamlar atandı.

Sözkonusu kararnameyle göre, Şanlıurfa-Eyyübiye Kaymakamlığına Bozüyük Kaymakamı Oktay Kaya tayin edildi.  Oktay Kaya'nın yerine de Samsun-Tekkeköy Kaymakamı Köksal Şakalar atandı.

Erzurum-Pasinler Kaymakamlığına atanan Osmaneli Kaymakamı Ali Ada'nın yerine Gümüşhane-Şiran Kaymakamı Edip Çakıcı, Muş-Malazgirt Kaymakamlığına atanan YenipazarKaymakamı Ali Türk'ün yerine Konya-Emirgazi Kaymakamı Mehmet Kılıç atandı. Gölpazarı Kaymakamı Ömer Şahin Muş-Bulanık ve PazaryeriKaymakamı Oğuz Alp Çağlar ise Samsun-Alaçam Kaymakamlığına tayin edildi.

Gölpazarı ve Pazaryeri Kaymakamlığına atama yapılmazken, Pazaryeri Kaymakamlığı görevini vekaleten Bekir Çelik'in yürüteceği açıklandı.

 

KAYMAKAM Dr.OKTAY KAYA Kimdir

25/04/1972 yılında Çankırı Kurşunlu İlçesinde doğdu. İlköğretim ve ortaöğretimini İstanbul’da tamamladı. 1993 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 1994 yılında Çankırı Kaymakam Adayı olarak göreve başladı.(Kırklareli–Kofçaz , Bolu–Yeniçağa) İlçelerinde Kaymakam Vekilliği, (Osmaniye–Hasanbeyli, Kars–Akyaka, Bursa–Keles) İlçelerinde Kaymakamlık ve 26/12/2006–24/04/2007 tarihlerinde Kilis Vali Yardımcılığı ; 
24/04/2007 – 24/08/2009 tarihleri arasında İçişleri Bakanlığı Müfettişliği görevlerinde bulundu. 
24/08/2009 tarihinde Bozüyük Kaymakamlığı görevine atandı. Bozüyük'te görev yapan Oktay Kaya, en son yayınlanan kararname ile Şanlıurfa'da ilçe statüsüne kavuşan Şanlıurfa-Eyyübiye Kaymakamlığına tayin edildi.


İstanbul Üniversitesi ve TODAİ Enstitüsünde tamamlanan Master programlarını müteakip Aralık/2006 tarihinde Uludağ Üniversitesinde Maliye Anabilim Dalında Doktora Programını tamamlamıştır. 

İngilizce bilen Bozüyük Kaymakamı Dr.Oktay KAYA evli ve 2 çocuk babasıdır.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık