Ana Sayfa Urfa Haberleri Eyyüboğlu esnaf ziyaretinde

Eyyüboğlu esnaf ziyaretinde

- AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Seyit Eyyüpoğlu esnaf ziyaretlerinde vatandaşlardan AK Partiye destek olmalarını istedi.

Giriş Tarihi: 9 Haziran 2011 Perşembe 14:42
Eyyüboğlu esnaf ziyaretinde
     AK Partililerin Seydi amcası olarak bilinen ve herkes tarafından sevilen, Şanlıurfa Milletvekili Seydi Eyyüboğlu, seçim çalışmaları kapsamında çalmadık kapı, sıkmadık el, ayak basmadık yer bırakmıyor.

     Eyyüboğlu, vatandaşlarımızın sorunlarının en kısa sürede giderilmesi konusunda üzerine düşeni yapmaya çalışacağını söyledi.

Seydi amca ayak basmadık yer bırakmıyor

     Şanlıurfa’nın merkez Haşimiye, Akarbaşı, Ucuzluk Pazarı, Dergah bölgesi esnafını ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet edip sorunlarını ve taleplerini dinleyen Şanlıurfa Milletvekili Seydi Eyyüboğlu, “Biz zaten her zaman vatandaşlarımızın emrinde olduk, bundan sonra da olacağız. Amacımız vatandaşlarımıza hizmet etmektir. Elimizden geldiğince vatandaşlarımızın basit sorunlarını hemen çözüyoruz. Seçim Taahhütnamesi adıyla hazırlanan kitapçıkta 400 tane projenin 4 yılda bitirileceğini vaadettik. Şanlıurfa’mıza yapılacak hizmetler yazıldı. Sürekli Çiftçi Eğitim Merkezi’ni 2012’de hizmete açacağız (Çiftçilerimize sulamada, ürün çeşitliliğinde, yetiştirmede, tarımsal teknoloji gelişiminde doğru bilgileri vermek için Sürekli Çiftçi Eğitim Merkezi yapıyoruz), Organize Besicilikte yaşanan sorunları çözeceğiz (106 bin büyük baş besi hayvan kapasiteli, 532 işletmeli, 5 Bin kişi çalışanı ve 25 Bin kişinin ekonomik katkı alacağı Organize Besiciliğe 2011’de başlayacağız), Sulamaya açılan 207 Bin hektar alanı, 513 Bin hektara çıkaracağız (Suruç Ovası Pompaj Sulaması, Viranşehir Ceylanpınar-Harran Ovaları Cazibe Sulaması, Şanlıurfa–Bozova Pompaj ve Buğdayhöyük pompaj Sulaması, Birecik Mezra Göleti Sulaması, Birecik-Hobap Pompaj Sulaması, Siverek-Hilvan-Viranşehir Pompaj Sulaması, Siverek Çamurlu Göleti ve Sulaması, Viranşehir Pompaj Sulaması, Merkez Tepedibi Pompaj Sulaması, Paşabağı ve Yukarı Harran Sulaması ek sahaları, Siverek İlçesinde 8 gölet, Birecik İlçesinde 1 gölet ve Viranşehir ilçesinde 2 gölet), Karaköprü Beldesi Taşkın Koruma Projesi’ni bitireceğiz, Balıklıgöl-Organize Sanayi Bölgesi Su Getirme Projesini bitireceğiz, Karaali çevresinde jeo termal enerji ile seracılık projeleri’ni destekleyip geliştireceğiz, Hipodrom yanında Hayvan Hastanesi yapacağız, Hipodrom yanında yeni Veteriner Fakültesi yapacağız, Tarım ve tarıma dayalı sanayi projelerinde hibe kredileri ve desteklemelerimiz devam edecektir, Tahliye kanalları derinleştirme, tarla içi drenaj tesisleri, tahliye kanalları temizliği ve çiftçi eğitimi ile taban suyu seviyesini düşüreceğiz” dedi.

    Eyyüboğlu, gezilerinin sonunda Nur talebelerinden Abdülkadir Badıllı’yı evinde ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık