Ana Sayfa Urfa Haberleri EYYÜP NEBİ DÜNYA SABIR GÜNÜ

EYYÜP NEBİ DÜNYA SABIR GÜNÜ

"Sabır timsali" olarak anılan Hazreti Eyyüp Peygamber'in mezarının bulunduğu ve adını taşıyan Viranşehir ilçesindeki beldede, 11'incisi bu yıl organize edilecek "Eyyüp Nebi Dünya Sabır Günü" etkinlikleri, 15 Eylül'de gerçekleştirilecek.

Giriş Tarihi: 6 Eylül 2012 Perşembe 15:00
EYYÜP NEBİ DÜNYA SABIR GÜNÜ

"Sabır timsali" olarak anılan Hazreti Eyyüp Peygamber'in mezarının bulunduğu ve adını taşıyan Viranşehirilçesindeki beldede, 11'incisi bu yıl organize edilecek "Eyyüp Nebi Dünya Sabır Günü" etkinlikleri, 15 Eylül'de gerçekleştirilecek.

Tertip komitesi adına yapılan yazılı açıklamaya göre, Viranşehir Kaymakamlığı ve Eyyüp Nebi Belediyesi'nce düzenlenen etkinlikler kapsamında bu yıl "Sabır", "Sadakat" ve "Vefa" kategorilerinde ödüller dağıtılacak.

Bu çerçevede, 15 Eylül Cumartesi günü, Eyyüp Nebi beldesinde Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayacak etkinlikte ödüllerin verileceği kişiler, yaşadıkları ve ölümleriyle ülke gündemini meşgul eden kişilerden oluşuyor.

Şanlıurfa'da iki grup arasında çıkan ve silahların da kullanıldığı kavgada seken kurşunun bindiği otobüste başına isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden Yusuf Kerem Demirel'in babası İbrahim Demirel'e "Eyyüp Peygamber Sabır Ödülü" verilecek.

"Sadakat Ödülü", yaşamı boyunca Aydın Menderes'e destek olan eşi Ümran Menderes'e, "Vefa Ödülü" ise yaklaşık 40 yıl sürgün yaşayan ve ülkesine döndükten sonra Cumhurbaşkanı seçilen MısırCumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye verilecek.

Tertip komitesi tarafından ayrıca, bugüne kadar Eyyüp Nebi beldesine katkı sağlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç'in de aralarında bulunduğu bazı kişilere de plaket verilecek.

Söz konusu etkinliklere, aralarında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik'in de bulunduğu çok sayıda davetlinin katılması bekleniyor.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık