Ana Sayfa Urfa Haberleri EYYÜP NEBİ'YE BU REVA GÖRÜLMEMELİ

EYYÜP NEBİ'YE BU REVA GÖRÜLMEMELİ

Şanlıurfa'nın Dini İnanç Merkezlerinden Biri Olarak Bilinen Hazreti Eyyüp Peygamberin Türbesi Bu Günlerde Sıkıntılarla Anılıyor. Şanlıurfa Turizmin Önemli Mekanlardan Biri Olan Turbenin Bulunduğu Yerde Mezarlığın Hali Can Sıkıyor. Sıkıntı Bununla Da Bitmiyor.

Giriş Tarihi: 3 Kasım 2014 Pazartesi 19:49
EYYÜP NEBİ'YE BU REVA GÖRÜLMEMELİ

Görüntülerde izlediğiniz yer  sabır peygamberi olarak bilinen hazreti eyüp peygamberin türbesi. her yıl ülke içinden ve dışından çok sayıda turistin geldiği ve dua ettiği en önemli mekanlardan biri olan bu türbe, büyüklüğüne yakışmayacak sıkıntılardan dolayı müzdarip.

yollarından başlayalım. önceden belde olan sonradan mahalleye dönüşen eyyüp nebi de bulunan yollar bozulmuş ve asfalttan yoksun bir şekilde. bu da ister istemez ziyaretçilerin ulaşımını zorluyor.

mezarlık ise bir diğer sorun. mahallede  insanların cenazelerini gömecek mezarlığın olmaması türbenin arkasında bulunan boş alanın mezarlık olarak kullanılmasını sağlıyor.

elektirik. şanlıurfa'nın kanayan yarası olan elektirk sorunu burada da karşımıza çıkıyor. elektiriği sağlıklı bir şekilde alamayan mahalle halkı, çareyi güneş panelleri kurmakta bulmuş. bu da sadece gündüz elektirk almalarını sağlıyor. yani geceler karanlık geçiyor.

elektiriğin olmaması suyu da etkiliyor. zira suyu yer altından kullanan mahalleli elektirk gidince suya da ulaşamıyor.

eyüp nebi koordinatörü mustafa çiftçi içinde bulundukları durumu şu cümlelerle ifade ediyor.

Video Yükleniyor...

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star