Ana Sayfa Magazin Ezel'in Kaya Bey'i uyuşturucudan yargılandı.

Ezel'in Kaya Bey'i uyuşturucudan yargılandı.

Tiyatro sanatçısı Levent Can'ın üzerinde esrar bulunduğu iddiasıyla yargılandığı davada, uyuşturucunun Urfa'da kendisine hediye edildiğini söyledi

Giriş Tarihi: 9 Haziran 2011 Perşembe 05:49
Ezel'in Kaya Bey'i uyuşturucudan yargılandı.
Tiyatro sanatçısı Levent Can'ın bir polis kontrolü sırasında üzerinde esrar bulunduğu iddiasıyla yargılandığı davada, denetimlik serbestlik uygulamasına tabi tutulmasına karar verildi.

İstanbul 4. Sulh Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanık Levent Can ile avukatı hazır bulundu.

Hakim, iddianamede, 30 Aralık 2010 tarihinde Beşiktaş'taki Süleyman Seba Caddesi üzerinde polis ekiplerinin şüphe üzerine durdurduğu ticari bir araçta yapılan aramada, araç içerisindeki sanık Levent Can'ın arka sağ cebinde bir miktar uyuşturucu madde bulunması üzerine hakkında dava açıldığının ifade edildiğini hatırlattı.

Bunun üzerine söz alan sanık Levent Can, dava konusu maddenin geçen yıl Şanlıurfa'da çekimler sırasında davet edildiği bir etkinlikte kendisine ikram edilen bir şey olduğunu, kendisinin de bunun ne olduğunun farkına varmadan cebine attığını söyledi.

AYLARCA CEBİMDE KALMIŞ Uzun bir aradan sonra olay günü o pantolonu tekrar giydiğini ve söz konusu uyuşturucu maddenin pantolonunun cebinde kaldığını anlatan Can, "Uyuşturucu madde kullanmadım, bağımlısı değilim. Muhtemelen aylarca cebimde kaldığı için zaten bozulmuştur. İncelenirse bu ortaya çıkar" dedi.
Can'ın avukatı da tamamen kötü bir tesadüf sonucu bu olayın olduğunu belirterek, müvekkilinin suç işleme kastının olmadığını söyledi.

Müvekkilinin üzerin atılı suçun unsurlarının oluşmadığını ve beraatine karar verilmesini istediğini belirten avukat, ancak ceza verilmesi durumunda hükmün açıklanmasının geriye bırakılması ya da denetimli serbestliğe tabi tutulması yönünde karar alınmasını talep etti.

Hakim de sanığın "kullanmak için uyuşturucu madde bulundurmak" suçunu işlediği kanaatine varıldığını belirterek, Can'ın denetimli serbestlik uygulamasına tabi tutulmasına karar verdi.

Levent Can, Ezel dizisinde 'Kaya Bey'i canlandırıyor.


(ensonhaber.com)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık