Ana Sayfa Teknoloji Facebook Paraları Geri Ödeyecek...

Facebook Paraları Geri Ödeyecek...

Facebook, uygulama içi siparişlere maruz kalan kullanıcıların açtığı davayı kabul etti. Kullanıcıların talep etmesi durumunda Facebook ücretleri geri ödeyecek.

Giriş Tarihi: 30 Temmuz 2016 Cumartesi 20:49
Facebook Paraları Geri Ödeyecek...

Kendi rızaları dışında, muhtemelen farkına bile varmadan yaptıkları uygulama içi siparişlere maruz kalan Facebook kullanıcıları artık ödedikleri ücreti geri talep edebilecekler. Zira konuyla ilgili 2012 yılından beri Kaliforniya'da görülen dava nihayet kullanıcıların lehine sonuçlandı.

BİREYSEL TALEPLER ÇOK FARKLI

Dava sonucunda ebeveynlerinin kredi kartlarını kullanarak Facebook üzerinde binlerce dolarlık harcama yapan iki çocuğun yaptığı işlemin geri alınabilmesine karar verildi.Facebook konuyla ilgili yaptığı açıklamada bireysel taleplerin çok farklı olduğunu söylese de sosyal ağ bundan böyle bu alandaki politikasını değiştirmek zorunda kalacak ve paralarını geri talep eden ebeveynlere ödeme yapacak.

 

GERİ ÖDEME TALEBİ BAŞLATABİLİRSİNİZ

Eğer siz de izniniz dışında Facebook'ta ödeme yapan 17 yaş ve altı bir çocuğun ebeveyniyseniz Facebook'un Ödeme Desteği sayfasından geri ödeme talebi için bir işlem başlatabilirsiniz.

 

 

 

 

kaynak: haberler.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Viranşehir'de örnek proje hayata geçiyor

Viranşehir'de örnek proje hayata geçiyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık