Ana Sayfa Teknoloji Facebook'ta Güvenlik Alarmı Verildi

Facebook'ta Güvenlik Alarmı Verildi

Siber aktivistler grubu Anonymous'un 5 Kasım'da Facebook'a saldırı düzenleyip düzenlemeyeceği merakla bekleniyor

Giriş Tarihi: 5 Kasım 2011 Cumartesi 00:55
Facebook'ta Güvenlik Alarmı Verildi
750 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısıyla dünyanın en büyük sosyal medya platformu konumundaki Facebook'ta güvenlik alarmı verildi. Anonymous grubunun Facebook'u çökertip çökertemeyeceği merakla bekleniyor.

"Anonymous" ismiyle tanınan ünlü siber aktivist grubu, tarihindeki en büyük saldırılardan birine hazırlanıyor. Grup, YouTube sitesinde yayınladığı bir videoda 5 Kasım’da Facebook’a büyük bir saldırı düzenleyeceğini duyurmuştu. Söz konusu videoda “Facebook senin hakkında, ailenden daha çok şey biliyor” ifadesini kullanan grup, 750 milyon kayıtlı kullanıcıya sahip sosyal ağ sitesinin hedef alınmasının sebebi olarak ise Facebook’un kullanıcı bilgilerini devletlerin istihbarat birimleri ve güvenlik firmalarıyla paylaşmasını gösteriyor.

Birçok kişinin Facebook’ta normalde kimseye vermeyeceği bilgileri profiline yerleştirdiğini belirten hacker grubu, bu nedenle Anonymous olarak "insanları kendilerinden korumak zorunda olduklarını” kaydediyor. Saldırı duyurusunu yapan videodaki otomatik ses, Facebook’a yerleştirilen her türlü bilginin orada kaldığını, kullanıcı, profilini silse bile tüm kişisel bilgilerin sitenin elinde bulunmaya devam ettiğini belirtiyor. Videoda ayrıca profilde fazla kişisel ayrıntı vermemek için gizlilik tercihlerinde yapılan ayarların ise bir aldatma olduğu iddia ediliyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da DEDAŞ elektrikleri kesecek

Şanlıurfa'da DEDAŞ elektrikleri kesecek

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star