Ana Sayfa Urfa Haberleri Fakıbaba AK Parti'ye Geçti

Fakıbaba AK Parti'ye Geçti

Şanlıurfa Bağımsız Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba bu gün AK Parti'nin Grup Toplantısı'nda Başbakan Erdoğan'ın kendisine taktığı AKP rozeti ile resmen AKP'ye geçti.

Giriş Tarihi: 22 Ocak 2013 Salı 12:32
Fakıbaba AK Parti'ye Geçti

Şanlıurfa Bağımsız Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba bu gün AK Parti'nin Grup Toplantısı'nda toplantı başlamadan önce düzenlenen rozet takma töreni ile AK Parti'li oldu.

Fakıbaba'ya AKP rozetini Başbakan Erdoğan taktı. Rozeti takılırken bir hayli heyecanlı olduğu gözlemlenen Fakıbaba teşekkür konusuşmasında heyecandan başbakana "Başkanım" diye hitap etti.

Fakıbaba geçişi ile ilgili olarak tekrar yuvasına dönüyor olmasından dolayı son derece mutlu olduğunu vurguladı. Bundan sonrasında başbakanın emrinde olduğunu onun bir neferi gibi hareket edeceğini bu geçişin kendisi ve Şanlıurfa için bir bayrama neden olduğunu söyledi.

Fakıbaba geçiş  konuşmasında: "Sayın başkanım. Bağışlayın heyecanlıyım. Sayın başbakanım. Sizleri, arkadaşlarımı, ailemi özlemiştim. Bana bu fırsatı verdiğiniz için size yürekten teşekkür ediyorum. Minnettarım. Sizin hoşgörünüz, sizin büyüklüğünüz bana bu hediyeyi verdi. Şu anda Urfa'da büyük bir bayram var. İnanın bu bayramsın sebebi sizsiniz. size ne kadar teşekkür etsem azdır. Benim buraya gelişim sadece ve sadece  bir makam değildir. Benim buraya gelişim Ak partinin şanlı üyeliğini alabilmektir.Bunu verdiniz size minnettarım. İnşallah bundan sonra sizin ve partimin emrinde olacağım. Bir nefer gibi çalışacağım. Bu bayram benim için en önemli en güzel makam, size yürekten teşekkür ediyorum. Saygılarımı sunuyorum" dedi.

Böylelikle 4 yıl önce AKP treninden indirilen Fakıbaba böylelikle tekrar trene geri binmiş oldu. Rozet töreninde Başbakaın Erdoğan'ın Fakıbaba'nın geçişiile ilgili olarak sadece "Hayırlı olsun" demesinden başka bir cüme sarf etmediği dikkatlerden kaçmadı.

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star