Ana Sayfa Urfa Haberleri FAKIBABA ALMANYA'DA URFA'YI ANLATTI

FAKIBABA ALMANYA'DA URFA'YI ANLATTI

Uluslararası Berlin Turizm Fuarı ve Türk-Alman Kadınlar Birliği’nin düzenlediği panele konuşmacı olarak katılan Başkan Fakıbaba panel de Urfa'yı anlattı.

Giriş Tarihi: 9 Mart 2012 Cuma 04:06
FAKIBABA ALMANYA'DA URFA'YI ANLATTI
Uluslararası Berlin Turizm Fuarı ve Türk-Alman Kadınlar Birliği’nin düzenlediği panele konuşmacı olarak katılmak üzere Almanya’da giden Başkan Fakıbaba, “Harran” konulu fotoğraf sergisinin açılışına katıldı ardından panelde “Doğuştan Marka Şehir” Şanlıurfa ve sosyal belediyeciliği anlattı.


Türk-Alman Kadınlar Birliği’nin Berlin Türk Evi’nde hazırladığı “Harran” konulu fotoğraf sergisinin açılışına katılan Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, daha sonra Gazeteci Nebil Özgentürk’ün moderatörlüğünde gerçekleştirilen panele konuşmacı olarak katıldı.Prof. Dr. Öznur Özdoğan ve Yrd. Doç. Dr. Bahattin Çelik’in de panelist olarak katıldığı panelde, davetlilere 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadınlara yönelik hizmetleri ve Şanlıurfa’yı anlatan Başkan Fakıbaba, Türk ve Alman kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.Paneli, konukların yanı sıra Türkiye’den Almanya’ya giden Şanlıurfa Vali Yardımcısı Şaban Erdoğan, Belediye Başkan Yardımcıları Emin İzol, Mehmet Fevzi Yücetepe, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, Şanlıurfa Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürü Selami Yıldız, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Necmi Karadağ, ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Cem Göncü izledi.ITB BERLİN FUARI’NDA ŞANLIURFA RÜZGÂRITurizm sektörünün aynası konumundaki Uluslararası Berlin Turizm Fuarına katılan Şanlıurfa, yine fuarın en ilgi çekici stantları arasında yer alıyor.Dünyanın en eski yerleşim yeri olan, 12 bin yıllık tarihi geçmişe sahip Göbeklitepe’nin ağırlıklı olarak tanıtıldığı Şanlıurfa standına, yine ziyaretçi akını yaşandı. Manisa ve Mersin valilerinin ziyaret ettiği stand en görkemli stantlar arasında.Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa Belediyesi, Karacadağ Kalkınma Ajansı, ŞUTSO (Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası) işbirliğinde 46. ITB Berlin Fuarı’ndaki Urfa standını gezen yabancı ve yerli konuklar kentin gizemi hakkında önemli bilgiler edinme şansı yakaladılar.Şanlıurfa Vali Yardımcısı Şaban Erdoğan, Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Belediye Başkan Yardımcıları Emin İzol, Mehmet Fevzi Yücetepe, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, Şanlıurfa Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürü Selami Yıldız, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Necmi Karadağ, ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Cem Göncü, Karacadağ Kalkınma Ajansı’ndan Ayşegül Özbek, Göbeklitepe Kazı Başkanı Prof. Klaus Schmidt ve Eşi Çiğdem Schmidt’in hazır bulunduğu standı gezen konuklara Şanlıurfa hakkında önemli bilgiler aktarılırken kentin tanıtımı sağlayan kitap, broşür ve cdlerden oluşan hediyeler takdim ediliyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa Barosu'nda seçimi Tüysüz kazandı

Urfa Barosu'nda seçimi Tüysüz kazandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık