Ana Sayfa Urfa Haberleri Fakıbaba: Ankara'da Kültür Turizm Zirvesinde

Fakıbaba: Ankara'da Kültür Turizm Zirvesinde

Şanlıurfa Belediyesi, Ankara’da başlayan 2011 Kültür Turizmi Zirvesi’nde stant açtı.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2011 Cuma 19:55
Fakıbaba: Ankara'da Kültür Turizm Zirvesinde
Şanlıurfa’nın tanıtımına büyük katkılar sunan belediye standını Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Gunay ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Melih Gökçek ile birlikte ziyaret etti. Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba ile bir görüşüp sohbet eden Bakan Günay ve Melih Gökçek’e, Fakıbaba kahve takımı hediye etti.
Saat 10.00’da resmi açılışı yapılan  “2011 Kültür Turizmi Zirvesi”nin ikinci oturumunda Fakıbaba, Kültür Turizmi başlığıyla bir sunum yaptı. Turizm Politikaları ve Kültür Turizmi’nin iyi örneklerinin yer aldığı zirvenin ikinci oturumunda Şanlıurfa, Gaziantep,Ankara,, Muğla ve Bursa’nın Belediye Başkanlarının sunumunda Fakıbaba Şanlıurfa’daki kültür ve turizme yönelik çalışmaları hakkında bilgiler aktardı. 
Gazi Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Muharem Tuna’nın modülatörlüğünde gerçekleşen ikinci oturumda Fakıbaba, Şanlıurfa’da tarihi surları ortaya çıkarttıklarını bunun yanı sıra Mutfak Müzesi ile Müzik Müzesi gibi şehri iki tane müze kazandırdıklarını söyledi. Fakıbaba, 1000 yıllık tarihi geçmişe sahip Bey kapı Surlarının hemen dibinde Mahmutoğlu Kulesini restore çalışmalarının devam ettiğini buranın tamamlanmasıyla kent müzesine dönüşeceğinin altını çizdi.

Şanlıurfa’da Sur Sokak iyileştirmeleri yaptıklarını dile getiren şehri bir gerdanlık gibi süsleyen Karakoyun, Hızmalı ve millet köprülerinin bulunduğu derenin etrafında peyzaj çalışmaları için projeler de hazırladıklarını anlattı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star