Ana Sayfa Urfa Haberleri FAKIBABA BELEDİYE BAŞKANLIĞI KONUTUNU ERKENDEN BOŞALTTI

FAKIBABA BELEDİYE BAŞKANLIĞI KONUTUNU ERKENDEN BOŞALTTI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığına AK Parti’den aday gösterilmeyen Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba yerel seçimlere 2 ay kala belediye Başkanlığı konutunu erkenden boşalttı.

Giriş Tarihi: 6 Şubat 2014 Perşembe 11:37
FAKIBABA BELEDİYE BAŞKANLIĞI KONUTUNU ERKENDEN BOŞALTTI

FAKIBABA KARAKÖPRÜYE TAŞINDI

Şanlıurfa’nın iki dönemdir belediye başkanlığını yapan Fakıbaba, 10 yıldır Refahiye Mahallesinde bulunan belediye başkanlığı konutunda ikamet ediyordu. Geçtiğimiz gün belediye başkanlığı konutu boşaltarak Karaköprü ilçesindeki kendi evine taşınan Fakıbaba Belediye Başkanlık konutunu boşalttıktan sonra konuttun çevresinde çevre düzenlemesi yaptırmaya başlattı. Fakıbaba, bugün konutu erken boşaltmasının nedenini açıkladı.

“BEN ZATEN BÖYLE LÜKS YERLERDE OTURMAYA ALIŞKIN DEĞİLİM”

Belediye başkanlığı konutunda halk adına oturduğunu söyleyen Fakıbaba, bir an önce temizliğini yaptırmak, çevresini düzenlemek gerçekleştirmek, konut çevresine çiçekler, ağaçlar, güller dikmek için ikamet ettiği başkanlık konutu erkenden boşlattığını ifade etti. Fakıbaba, 29 Martta 2014 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde başkan seçilecek adayın daha rahat ve huzurlu ortamda görevini yapması için konut etrafında çevre düzenlemesi yaptırdığını aktaran Fakıbaba “Vallah ben zaten böyle lüks yerlerde oturmaya alışkın değilim ”ifadesini kullandı.

“GİDEN BİR BAŞKANIN GÖREVİ DİYE DÜŞÜNDÜĞÜM İÇİN ERKENDEN BOŞALTTIM”

Konutu yeni gelecek başkana hazırladığını belirten Fakıbaba açıklamasını şöyle sürdürdü;”Konutu ben boşalttım. Yeni gelecek başkan arkadaşımıza hazırlıyorum. Hemen önünde bir ev vardı onu kamulaştırdık. Bu görülen toprak alana inşallah çimler ve ağaçlar dikeceğiz. Ve gelen arkadaşımız daha rahat ortamda görevini yapmanın huzurunu yaşayacak. Zaten ben halk adına oturuyordum. Vallah ben böyle lüks yerlere alışkın değilim. Ama halkın adına oturuyordum. Bundan sonra gelen arkadaşımızda halkın insanı olacak, başkanı olacak. Bu bağlamda bir an önce temizliğini yaptırmak çevresini düzenlemek çiçekler ağaçlar güller dikmek bence giden bir başkanın görevi diye düşündüğüm için erkenden boşalttım. Şuan gerekli çalışmaları, çevre düzenlemesini arkadaşlarımız yapıyorlar.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star