Ana Sayfa Urfa Haberleri Fakıbaba, Çalışma Noktalarını Denetledi

Fakıbaba, Çalışma Noktalarını Denetledi

Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, 7 yıla 30 yıllık hizmet sığdırdıklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 27 Nisan 2011 Çarşamba 11:38
Fakıbaba, Çalışma Noktalarını Denetledi
Sabah saatlerinde kentin Veysel Karani Mahallesinde gerçekleştirilen mahalle gezisinin ardından belediyecilik hizmetlerini yerinde denetleyen Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, 7 yıla 30 yıllık hizmet sığdırdıklarını söyledi.


Kentin 54 farklı noktasında yürütülen çalışmalarla şehri şantiyeye çevirdiklerini belirten, Fakıbaba,‘Urfa hizmetlerin en iyisini hak ediyor. Bakın Göreceksiniz Eylül ayından itibaren belediyemiz hizmetlerinde çıtasını daha da yükseltecek. Halkımız hizmetleri görecek. Bugüne kadar yaptığımız hizmetler ortada’ dedi.

FAKIBABA: URFA’YI ŞANTİYEYE ÇEVİRDİK
İpekyol’da rejüfleri kaldırarak yol genişletme çalışmalarında son aşama gelen Şanlıurfa Belediyesi, kentin trafik akışını rahatlatmak amacıyla Eski Hal Pazarı’nı yolunu Necmettin Cevheri Parkı içersinden Abide Meydanına bağlamak için çalışmalarını sürdürüyor


Yenice Mahallesinde yeni imara açılan alanlarda 3 metre yüksekliğindeki kayaları kırarak yollar açan Fen İşleri Müdürlüğü ayrıca Devteşti Mahallesi’nde ise imara açılan alanlarda yol açma çalışmalarına devam ediyor.

Esentepe’de Diş Hastanesinden Mardin Çevreyoluna inen kısımda kaldırım çalışmalarını yürüten Fen İşleri Müdürlüğü, Şanlıurfa Devlet Hastanesi’nden gelen ve Esentepe Mahallesi’nin arkasından dönülen yolu, yeni otogara bağlamak için iş makineleriyle hummalı bir çalışma sürdürüyor.

Karşıyaka Mahallesinin kanal boyundan Mardin Çevre yoluna 25 Mt yeni bir yol açma çalışmaları aralıksız bir şekilde devam ederken Eski Otogarla Hilton Otelinin arkasında da yeni bir yol açma çalışmalarına başladı.HALK ÇALIŞMALARI TAKDİR EDİYOR
Selçuklu mahallesinde ara sokakları bazalt taşla döşeyen Şanlıurfa Belediyesi, çalışmalarıyla da halkın takdirini topluyor. Selçuklu Mahallesinde ikamet eden Eyüp Sogar “Bizim belediyemizde çok şükür Ankara, İstanbul Büyükşehir Belediyesi gibi çalışıyor. Allah Başkanımızdan razı olsun. Dağları delip taşları kırıp yollarımızı açıyor. Sokaklarımız daha önce çamurdan geçilmiyordu. Şimdi çok şükür sokaklarımız da caddelerimiz de tertemiz oldu.” dedi

Harran Üniversitesi Karşısı Dedeman otelin yanındaki alanı kilit taşı ile döşeyen Şanlıurfa Belediyesi Fen İşleri ekipleri, Buhara Mahallesini eski Gaziantep yoluna bağlayacak yeni yolun yapılması için hazırlıklarını sürüyor.


Hayati Harran-i Mahallesindeki sokak aralarındaki yollarda bazalt taş döşemeleri de hızlı devam ederken Hayat-i Harran-i Kadın Destek ve Gençlik Merkezinin etrafındaki sokaklarda kilit taşı döşeme çalışmaları tamamlandı.Şanlıurfa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Eyüpkent’ten Yeni Hayvan Pazarına giden 4 kilometrelik yolu da tamamlanırken Park ve Bahçeler Müdürlüğü ise buradaki refüj ve kavşaklarda düzenleme çalışmalarına tam gaz devam ediyor.Şanlıurfa Ticaret Merkezi(ŞUTİM) ile Mardin Çevre Yoluna arasında İmam Bakır Mahallesinin arka kısmında açılan yolun ise asfaltlanmasına ise önümüzdeki günlerde başlanacak.İl Özel İdaresi önünden açılan Zafer Caddesinde kaldırım çalışmalarını son aşamaya getiren Fen İşleri Müdürlüğü şuan Mevlana Caddesinde kaldırımlara kilit taşı döşüyor.PARK VE BAHÇELERDE HUMMALI ÇALIŞMA
Şuan şehrin muhtelif yerlerinde tek yıla sığdıracağımız 22 proje arasında bulunan şelaleleri Kuyubaşı, Akabe ve Esentepe Mahallesine yapıldığının altını çizen Başkan Fakıbaba, Osmanlı, Beykapısı ve Karşıyaka Mahallelerinde yüzme havuzları yapacaklarını söyledi.

Çeşitli Kavşak düzenlemelerinin ŞUTİM, Kuyubaşı, GAP Arena, Hilton önünde devam ettiğini ifade eden Başkan Fakıbaba, Osmanlı, Beykapısı, Eyüpkent, Yenice, Veysel Karani ve Ulubatlı Mahallelerinde gençler için semt sahası yapacaklarını kaydetti.

Yenişehir, Sancaktar, Şehitlik, Eyüp Nebi, Veysel Karani Mahallelerinde muhtar evleri yapacaklarını belirten Fakıbaba Batıkent, Hızmalı, Ulubatlı ve Selahattin Eyyübi Mahallerinde ise semt pazarları yapacaklarının dile getirdi.
Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz  ‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık