Ana Sayfa Urfa Haberleri Fakıbaba "Çocuklar Başımızın Tacı"

Fakıbaba "Çocuklar Başımızın Tacı"

Şanlıurfa Bahçelievler İlköğretim Okulu’nda düzenlenen Bahar Şenliği ve kermese katılan Fakıbaba, öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Giriş Tarihi: 31 Mayıs 2011 Salı 04:00
Fakıbaba
Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba’ya öğrencilerden sevgi seli.2011 Eğitim- Öğretim yılsonu etkinlikleri kapsamında Şanlıurfa Bahçelievler İlköğretim Okulu’nda düzenlenen Bahar Şenliği ve kermese katılan Fakıbaba, öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Okul bahçesine girerken çocukların etrafında sevgiden çember oluşturduğu Fakıbaba, zaman zaman ilerlemekte ve yürümekte zorlandı. Programın yapıldığı alana çocukların ilgisinden dolayı girmekte zorlanan Fakıbaba, kendisine ilgi gösteren çocukları bir bir öpüp bağrına bastı. Fakıbaba, kimi çocukları da omzunda alıp taşıdı. Öğrencilerin tezahüratlarıyla karşılaşan Fakıbaba, konuşma yaparken de çocukların ilgisinden dolayı zaman zaman sözlerini tamamlayamadı. Fakıbaba, öğrenci velileriyle de halay çekmeyi ihmal etmedi.


FAKIBABA’YA ÇOCUKLARDAN SEVGİ SELİ

Öğrencilerin tezahüratından dolayı konuşmasını güçlükle yapan Başkan Fakıbaba “Çocuklar sizlerle gurur duyuyorum. Hepiniz başımın tacısınız. Yarın sizlerin her biri farklı mesleklerde mesela doktor, hemşire, mühendis, işçi, tüccar, milletvekili olacaksınız. Hepinizin ailesini kutluyorum. Hepiniz pırıl pırıl çocuklarsınız. Hepinizi Allah bağışlasın. Sizi çok seviyorum. Bakın sizin bir amcanız, bir dedeniz ve bir belediye başkanınız olarak derslerinize çok çalışın. Hepinizin mahallesinde parklarınız olacak. Olamayan yerlere de yaptıracağız. size söz veriyorum. Sizlere Cengiz Topelde bir alt köprülü kavşak yaptıracağız busene bitecek. Sizin gibi pırıl pırıl evlatlar yetiştirdikleri için ailelerinize annelerinize babalarınıza çok teşekkür ediyorum. Derslerinize çalışın, öğretmenlerinizin ve büyüklerinizin sözlerini dinleyin. Bu şehir sizin lütfen bu şehri temiz tutun. Ağaçlara ve güllere zarar verenleri uyarın.”dedi

Bahçelievler İlköğretim Okulu Müdürü Salih Kaya, bir bahar şenliği ve kermes düzenleyerek okulun kaynaşmasını sağladıklarını söyledi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık