Ana Sayfa Urfa Haberleri Fakıbaba, Deprem Mağduru Japonları Simitle Ağırladı.

Fakıbaba, Deprem Mağduru Japonları Simitle Ağırladı.

Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile Haşimiye Meydanında esnaf kahvesinde karşılaşan Tokyolu turistler şaşırdılar.

Giriş Tarihi: 22 Nisan 2011 Cuma 13:46
Fakıbaba, Deprem Mağduru Japonları Simitle Ağırladı.
Sabahın erken saatlerinde mahalle gezisi yapan Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile Haşimiye Meydanında esnaf kahvesinde karşılaşan Tokyolu turistler şaşırdılar.
Başkan Fakıbaba sabahın 06.00’sında Tokyolu turistlerle koyu bir sohbete girdi. Fakıbaba, esnaf Kahvesinde Tokyolu turistlere sabah simidi ve çayı ısmarladı.
Japonya’nın Tokyo şehrinde böyle bir uygulamayla karşılaşmadıkları için Fakıbaba’yı gün doğmadan karşılarında gören turistler, Urfa’da en çok hoşlarına giden şeyin kentin misafirperverliği ve cana yakınlığı oldu.
Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Al ve belediye birim amirleriyle birlikte sabahın erken saatlerinde Tarihi Hanlar Bölgesi’ni gezen Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Japonya’nın başkenti Tokyo’da yaşayan Dr. Hıroşhi Fujıta ve arkadaşı Yoshikazu Yamazaki ile İngilizce kurduğu diyalogda Şanlıurfa hakkında görüşlerini sordu.
Dr. Hıroşhi Fujıta, “Dünyanın çeşitli ülkelerini gezme şansı buldum. Urfa bir başka güzel geliyor bize. Urfa’nın oldukça farklı bir şehir olduğunu belirtmek isterim. Urfa’nın misafirperverliğine insanlarının sıcaklığına hayranım.”dedi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'da alternatif yollar trafiğe açılıyor

Urfa'da alternatif yollar trafiğe açılıyor

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık