Ana Sayfa Urfa Haberleri Fakıbaba ile Mülk Sahipleri Arasında Gerginlik Yaşandı.

Fakıbaba ile Mülk Sahipleri Arasında Gerginlik Yaşandı.

Şanlıurfa'da, yapımı süren inşaatın kat fazlasının yıkımı sırasında Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile mülk sahipleri arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

Giriş Tarihi: 21 Ekim 2011 Cuma 13:21
Fakıbaba ile Mülk Sahipleri Arasında Gerginlik Yaşandı.
Şanlıurfa'da, yapımı süren inşaatın kat fazlasının yıkımı sırasında Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile mülk sahipleri arasındakısa süreli gerginlik yaşandı. Başkanla tartışmaya giren inşaat sahibi polis ekipleri tarafından uzaklaştırıldı. Yıkıma engel olmak isteyen 2 kişi de polis tarafından gözaltına alındı. 

Şanlıurfa Belediyesi zabıta ekipleri, Bağlarbaşı Mahallesi 1840 Sokak'ta bir inşaatta fazla kat çıkıldığını belirleyince inşaat sahiplerine uyarı tebligatı yapıldı. Uyarıya rağmen inşaata devam edilmesi üzerine belediye yıkım ekibi, sabah saatlerinde başkan Ahmet Eşref Fakıbaba'yla birlikte çok sayıda çevik kuvvet ve zabıta ekibi mahalleye gitti. Karşılarında yıkım ekibini gören inşaat sahipleri bir süre belediye yetkililerine dil döktü. Ancak başarılı olamayınca yıkımı engellemeye çalışan 2 kişi polis ekipleri tarafından tedbir amaçlı gözaltına alındı. Ardından binaya çıkan ekipler, kat fazlası olan kolonları oksijen tüpüyle kesti.

İNŞAAT SAHİBİNDEN BAŞKAN'A TEPKİ 

Yıkım süresi boyunca olay yerinden ayrılmayan Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, gazetecilere açıklama yaptığı sırada inşaat sahibi olduğu öğrenilen bir kişi başkana 'Şimdiye kadar neredeydiniz' diye tepki gösterdi. Kısa süreli gerginliğin yaşanmasına neden olan şahıs daha sonra korumalar tarafından başkanın yanından uzaklaştırıldı. 

'BURADA YAŞAYAN İNSANLAR KOYUN MU?' 

Yıkım sırasında belediye personelinin yanından ayrılmayan başkan Ahmet Eşref Fakıbaba, amaçlarının kimseye zarar vermek olmadığını belirterek şöyle konuştu: 

"Bu tip yerlerde tehlike resmen 'geliyorum' diyor. Burada yap-sat işiyle uğraşanlar para kazanıyor. Bizim amacımız kimseyle çatışmak değildir. Kimsenin ekmeğini engellemek değildir. Fakir fukarayı korumaktır. Yap sat ne demek, kağıt mı satıyorsun? Bunun kontrolü yok mu? Burada yaşayan insanlar koyun mudur. Bu insanların nefes alacak bir yerleri yok, çocukların Oyun yerleri yok. Biz belediye olarak kaçak yapılara karşı mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz." -(haberler)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık