Ana Sayfa Urfa Haberleri Fakibaba: Kaçak Yapı Vicdansızlıktır

Fakibaba: Kaçak Yapı Vicdansızlıktır

Kaçak yapılarla mücadele de zaman zaman tepkilerle olaylarla ve yaralanmalarla sonuçlanan yıkımlar Başkan Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba’yı çileden çıkarttı.

Giriş Tarihi: 15 Mart 2013 Cuma 11:26
Fakibaba: Kaçak Yapı Vicdansızlıktır

Kaçak yapılarla mücadele de zaman zaman tepkilerle olaylarla ve yaralanmalarla sonuçlanan yıkımlar Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba’yı çileden çıkarttı. Bir taraftan kentsel dönüşüm çalışmaları yürüttüklerini diğer taraftan da kaçak yapılarla mücadele ettiklerini söyleyen Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, kaçak yapıları yıkarken kolonların içinin boş olduğuna şahit olduklarını ifade etti. Kolonların içinde demir olması gerekirken bir iki şiş demir formaliteden demir konulduğunu gördüklerini dile getiren Fakıbaba,”Bu bir vicdansızlıktır.”dedi.


Fakıbaba kaçak yapı feryadıyla ilgili konuşmasını şöyle sürdürdü:”Kaçak yapılarda kolonlara baktığınız da sanki demir varmış gibi gözüküyor. Ama yıkım ekibimiz yıkımı gerçekleştirdiğinde içerisinde demir olmadığı ile karşılaşıyor. Sadece göstermelik olsun diye bir iki demir şiş konulmuş. Ve o demirsiz kolonların üstüne bir kat daha çıkıyorlar. Yani Allah korusun. Buradaki oturacak insanlar veya bunu satın alan insanlar yarın bize beddua etmezler mi? Biz buna müsaade etmiyoruz. Yada bunu satana beddua etmezler mi? Ve bunun içinde oturan adam yarın hiç demez mi? Bu memlekette belediye yok mu? Onun için emin olsun ki hemşerilerim sizlerin sağlığı için çalışıyoruz. Daha iyi şartlarda yaşamanız için çalışıyoruz. Başka hiçbir amacımız yok. Yani biz bu binaları yıkmakla bizim elimize bir şey geçmiyor. Ama ileride oluşacak zararların, ölümlerin önüne geçmek için kaçak yapıyla mücadele ediyoruz.”


ARABA ALIRKEN GEREKLİ YERLERE BAKTIRIYORUZ AMA EV ALIRKEN BUNU YAPMIYORUZ.

Amaçlarının hiç kimseyi mağdur etmek yada zarar vermek olmadığının altını çizen Fakıbaba, amaçlarının yalnızca kaçak yapıların önüne geçmek ve ölümleri önlemek olduğunu vurguladı. “Yani biz kaçak yapıyı engelliyorsak yanlış mı yapıyoruz. Bu yapıların kayıt altına alınması lazım. Ne kadar çimento kullandığı ne kadar demir kullanıldığını kontrol etmemiz gerekiyor. İnsan hayatı bu kadar basit midir?”şeklinde sitemini dile getiren Fakıbaba, “Yani insanlarımız bir araç alırken bile gidip onu tamirciye götürüyorlar. Bakımını kontrolünü yapıyorlar. Sağlamsa alıyorlar. İnsanlarımız oturacakları eve de bu kadar dikkat etmesi gerekiyor. Ama insanlarımız buna neden dikkat etmezler. Neden gelip belediyeden sormazlar. Bu inşaatın ruhsatı var mı yok mu? Bir sorsunlar Allah aşkına. Ben görevimi yapmaya çalışıyorum. Benim arkadaşlarım bu kaçak yapıları yıktıkları zaman bin bir tepki bin bir işkencelerle karşılaşıyorlar.”ifadelerini kullandı.


ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞINI DA GÖREVE ÇAĞIRDI

Belediyenin kuralarına bütün hemşerilerinin uyması gerektiğine işaret eden Fakıbaba” Bütün yapılar belediyenin ve çevre bakanlığının kontrolünde olacak. Yasaların verdiği yetkilere göre olacak. Özelikle Çevre Bakanlığını da göreve çağırıyorum. Lütfen baksınlar arkadaşlar ya. İnsan hayatının bu kadar ucuz olmaması lazım. Hemşerilerim ev alırken dikkat etsinler.”dedi.

 


 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star