Ana Sayfa Spor FAKIBABA, MARATON KOŞTU

FAKIBABA, MARATON KOŞTU

Şanlıurfa Belediyesi’nin, Türkiye Atletizm Federasyo'nun ve Şanlıurfa Valiliği'nin birlikte düzenlediği "Göbeklitepe Yarı Maraton Koşusu" Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba da katıldı.

Giriş Tarihi: 3 Kasım 2013 Pazar 15:09
FAKIBABA, MARATON KOŞTU

Şanlıurfa Belediyesi’nin, Türkiye Atletizm Federasyo'nun ve Şanlıurfa Valiliği'nin birlikte düzenlediği "Göbeklitepe Yarı Maraton Koşusu" belediye önünden saat 09.00'da start aldı. Belediye önünden Bozova-Diyarbakır kavşağına kadar devam eden koşuya Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba da katıldı.


Spor kıyafetleriyle koşuya eşlik eden Fakıbaba’ya vatandaşların sevgisi dikkat çekti. Koşu sırasında Fakıbaba’ya başkan yardımcısı Emin İzol da eşlik etti. Göbeklitepe Yarı Maraton Koşusuna yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 500 sporcunun katıldığı bildirildi.


Göbeklitepe Yarı Maraton Koşusuna katılanlara sporculara 11 milyon TL para ödülünün yanı sıra kupa, spor plaketi ve Urfa isotu verildi. Kupaları ve hediyeleri Fakıbaba ile Başkan Yardımcısı Emin İzol dağıttı.


Göbeklitepe Yarı Maraton Koşusu’nun başından sonuna kadar hazır bulunan Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba dereceye girenlere ödüllerini verdi. Belediye önündeki ödül töreninde konuşan Fakıbaba, ”Kendine saygısı olmayanın hiç kimseye saygısı olamaz. Sağlık Allah’ın bize verdiği bir nimettir. Allahın verdiği nimetin kıymetini bilmemiz gerekiyor. Ben de her sabah yürüyüş yaparım yapırım. Bir hekim olarak sporun sağlığımıza ne kadar faydalı olduğunu çok iyi bilirim. Bugün Şanlıurfa’ya gelen ve Dünya’nın en eski tapınağı olan Göbeklitepe koşusuna katılan herkesi kutluyorum. Ben Şanlıurfa’yı 3M, 3S ve 3T ile anlatıyorum. Şanlıurfa’nın 3M’si Mağara, Müzik ve Mutfağıdır. Allahın izniyle Şanlıurfa’yı mağara turizmiyle atağa geçireceğiz. Zaten müzik dediğimizde bir İbrahim Tatlıses’i, Nuri Sesi Güzeli, Kazancı Bedih’i Seyfettin Sucu’yu, Mahmut Tunceri hatırlatmadan edemeyiz. Bunlar müzikte Şanlıurfa’nın çok önemli değerleridir. Tabi Şanlıurfalı olan daha birçok müzik adamımız var. Mutfağımız isotssuz olamaz. İsotsuzda bir mutfağımız olmaz. Dolayısıyla size Şanlıurfa isot’u da hediye etmiş oluyoruz. Şanlıurfa’yı 3S ile anlatırken de bunlardan biri sokaklarımız. Sokaklarımız tarih kokar. Diğeri Şanlıurfa’nın Surlarıdır. Üçüncüsü de Su’dur. Fırat gibi Atatürk Barajı gibi çok önemli su kaynaklarımız var. İnşallah Fırat’ın suyunu Karakoyun’da akıtacağız. Yani şehrimizin içinden su akacak. Şanlıurfa’nın 3T’si de Ticaret, Turizm ve tarımdır. Bunların da Şanlıurfa’da çok önemli katma değerleri vardır. Dolayısıyla Şanlıurfa’ya maraton koşusu için gelenler çok şanslılar. Şanlıurfa’da yaşamak bir ayrıcalıktır. Bu bağlamda bütün katılımcıları kutluyorum hepinize saygılar sunuyorum.”dedi

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz FETÖ'den Aranan Hakem, Yönettiği Maçta Gözaltına Alındı

FETÖ'den Aranan Hakem, Yönettiği Maçta Gözaltına Alındı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star