Ana Sayfa Urfa Haberleri Fakıbaba "Sözden çok iş üretiyoruz"

Fakıbaba "Sözden çok iş üretiyoruz"

Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, seçim döneminde verdikleri sözleri fazlasıyla yerine getirdiklerini belirterek, ''Sözden çok iş üretiyoruz'' dedi.

Giriş Tarihi: 18 Ocak 2012 Çarşamba 18:43
Fakıbaba
Fakıbaba, kentte görev yapan bir grup basın mensubuyla bir araya geldiği toplantıda, Belediye çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi verip, sorularını cevapladı.

Belediyelerde hizmetlerin üst sınırının olmadığını ifade eden Fakıbaba, başkanlık sürecinde toplum yararına önemli çalışmalara imza atmanın gururunu yaşadığını dile getirdi.


Kentte Maşuk, Dağeteği ve Akabe gibi bir çok noktayı imara açtıklarını bildiren Fakıbaba, ''Bir yer hariç, imara açmadığımız yer yok'' dedi.


Son dönemde ciddi bir kamulaştırılmaya da gidildiğini belirten Fakıbaba, ''Şuanda farklı semtlerimizde toplam bin civarında evi kamulaştırdık. Şehirlerin gecekondu ve gecekondudan geçiş süreçleri vardır. Bir kentin, bir anda gecekondudan kurtulması mümkün değil. Biz bu anlamda emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz'' diye konuştu.


Belediyelerin en önemli giderlerini, altyapı hizmetlerine ayırdığına dikkati çeken Fakıbaba, bir sonraki seçim dönemine kadar da plan ve programlarının hazır olduğunu söyledi.


Fakıbaba, meydan ve tarihi dokulara yönelik kentin ciddi bir vizyon kazandığını ifade ederek, şunları kaydetti:


''Belediyelerde hiçbir zaman iş bitmez. Ancak biz belediyecilik hizmetlerinde ciddi bir gayret gösterdik. Seçim döneminde söz verdiğimiz çalışmaları fazlasıyla yerine getirdik, sözden çok iş üretiyoruz. Göreve geldiğimiz dönemde söz vermediğimiz halde, şuanda vatandaşın hizmetine sunulan çok sayıda projemiz var. Örneğin, Karakoyun, Haleplibahçe, Topçu ve Samsat meydanları gibi... Daha birçok ciddi çalışmada şuanda önemli mesafeler alındı.''-''Büyükşehir konusu''


Bir gazetecinin, Şanlıurfa'nın büyükşehir olmasına yönelik çalışmalarla ilgili sorusu üzerine de Fakıbaba, bu konudaki yasal çalışmaların devam ettiğini hatırlatarak, ''Büyükşehirler için yasa hazırlığı var. Burada belediyelerin sınırları tartışılıp, görüşülüyor. Biz Belediye olarak zaten büyükşehir gibi hizmet ettiğimiz görüşündeyim. Şekillenecek yasa doğrultusunda, bizler de çıkıp, hazırlıklarımızı ve durumumuzu ilan edeceğiz. Umarım kentimizin lehine sonuçlar alınabilecek bir yasayla karşılaşırız. Şehrin lehine kararların çıkmasını ümit ediyorum'' dedi.

Kendi dönemlerinde şehirde yapılan yatırımlarla önemli adımların atıldığını ifade eden Fakıbaba, şöyle devam etti:


''Daha yaşanılabilir ve iyi bir kente doğru gidiyoruz. Vatandaşlarımızla konuştuğumda daha mutlu olduğunu görüyorum. Geçmişe şöyle bir baktığımda, gerçekten çok gurur verici çalışmalara imza attığımızı düşünüyorum. Tabi ki varsa hatalarımızı da not alıyoruz. Her türlü hizmet ve kalite için elimizden geleni yapıyoruz.''-Van'da 3 bin kişiye sıcak yemekVan depreminden sonra belediye olarak yaptıkları yardımlarla ilgili de bilgi veren Fakıbaba, açtıkları çorba evi ve aşevinde günde 3 bin kişiye sıcak çorba ve yemek dağıttıklarını, daha önce yardım gönderen bir çok kuruluşun bölgeden çekildiğini, ancak kendilerinin bu dağıtımı mart sonuna kadar sürdüreceklerini belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Genç Gönüllüler Okul Bahçesine Ağaç Dikti

Genç Gönüllüler Okul Bahçesine Ağaç Dikti

Kurumsal

İçerikYukarı Çık