Ana Sayfa Urfa Haberleri Fakıbaba'dan Kürçe, Arapça Türkçe Şarkılar Eşliğinde Halay

Fakıbaba'dan Kürçe, Arapça Türkçe Şarkılar Eşliğinde Halay

Şanlıurfa Belediye Başkanı Fakıbaba mahalle gezisini sürdürdüğü Hayati Harran-i Mahallesinde bir vatandaşın düğününde Kürtçe, Arapça ve Türkçe şarkılar eşliğinde halay çekti.

Giriş Tarihi: 17 Mart 2013 Pazar 20:48
Fakıbaba'dan Kürçe, Arapça Türkçe Şarkılar Eşliğinde Halay

Türkiye çözüm sürecine adım adım yaklaşırken Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba mahalle gezisini sürdürdüğü Hayati Harran-i Mahallesinde bir vatandaşın düğününde Kürtçe, Arapça ve Türkçe şarkılar eşliğinde halay çekti.

 

2004 yılında AK Parti’den Şanlıurfa Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba, 9 yıldır her sabah bir mahalle gezisini aralıksız sürdürürken vatandaşların yoğun sevgi gösterisiyle karşılaşıyor.

Bugün Hayatti Harran’i de sokakların ve mahallerinin sorunlarını yerinde denetleyip incelemek ve o sorunlara hızlı çözümler üretmek için dolaştığı sırada oğlunu evlendiren Halil Ay Fakıbaba’nın yolunu kesti. Fakıbaba’yı oğlunun düğüne mahalli bir sanatçının Arapça şarkıları eşliğinde davet etti. Mahalli sanatçının “Ehlen ya Fakibaba” şarkısını seslendirerek Başkan Fakıbaba’ya yöneldi.

Arapça şarkılar eşliğinde düğün ortamına giren Fakıbaba, önce Arapça söylenen şarkılar eşliğinde daha sonra da Kürtçe ve Türkçe şarkılar eşliğinde halay çekti.

Bir süre düğün sahibi aileyle oturup sohbet eden Fakıbaba, mahalli sanatçıya bahşiş vererek düğünden ayrıldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa’da silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı

Şanlıurfa’da silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık