Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri FAKIBABA’DAN TÜRGEV AÇIKLAMASI

FAKIBABA’DAN TÜRGEV AÇIKLAMASI

Başbakan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın da yönetiminde olduğu TÜRGEV’e, Şanlıurfa Belediye’sinin 3 milyonluk arsa tahsis ettiği yönündeki haberlere Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba cevap verdi.

Giriş Tarihi: 2 Ocak 2014 Perşembe 06:19
FAKIBABA’DAN TÜRGEV AÇIKLAMASI

Fakıbaba başkanlık makamında gazetecilere yaptığı açıklamada bu tür haberleri yapanlara “Neden yalnızca TÜRGEV’e verilen arsayı haber yapıyorlar. Oysa biz Şanlıurfa’da faaliyet gösteren diğer vakıflara da arsa verdik. Bu haberi yapanlar haberlerinde neden diğer vakıflara yer verdiğimizden bahsetmiyorlar? Demek ki burada hedef ben değilim. Şanlıurfa Belediyesi de değil. Direk başbakandır. Bu haberi bu şekilde vermek vicdansızlıktır.” ifadelerini kullandı.

Fakıbaba açıklamasını şöyle sürdürdü; “Burada amaç yapılan işlerin mevzuata uygun olup olmadığının araştırılmasından ziyade sanki usulsüz bir işlem çıkara yönelik bir işlem yapılmış gibi gösterip sayın başbakanımızı yıpratmak amaçlıdır. Bunlar ucuz şeylerdir. Bu tür karalamalar ne bizleri ne de sayın başbakanımızı yıldıramaz. Şanlıurfa'nın sorunlarının çözüme katkı sunacak iş adamlarına, yatırımcılara, sivil toplum örgütlerine ve vakıflara her zaman destek olduk, önlerini açtık. Bundan sonrada açmaya devam edeceğiz. Bu haberleri yapanları ve servis edenleri Allah’a havale ediyorum. Kendi vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum ”

Gerçeklerin saptırılarak haber konusu yapılması ve bu haber üzerinden başbakanı yıpratmaya yönelik girişimleri kınadığını belirten Fakıbaba “Kamuya yararı gördüğümüz birçok dernek ve vakfa görev süremizde yer tahsisi yaptık. 5393 sayılı belediye kanununun 15. Maddesi bu konuda cevaz vermektedir. Biz de kanunun verdiği bu yetkiye dayanarak Belediye Meclisimizce birçok vakfa yer verdik” dedi. HANGİ VAKIFLARA YER TAHSİSİ YAPILDI?

Fakıbaba, Belediye Meclisi kararıyla yer tahsisi yaptıkları dernek ve vakıfları tek tek açıkladı. Fakıbaba yer tahsisi yaptıkları vakıfları şöyle sıraladı;

1-Türkiye Eğitim ve Kültür Derneği'ne 3000 metrekare

2-Şanlıurfa Bahar Kültür ve Eğitim Derneği’ne 4000 metrekare

3-Sema Basın Yayın Eğitim Derneği’ne 4000 metrekare

4-Eyubiye Fakir Öğrenciler Derneği'ne 2000 metrekare

5-Türkiye Eğitim Gönüllüleri Derneği’ne (TEGEV) 7600 metrekare

6-TÜRGEV Vakfına 7921 metrekare

7-Hilton Oteline 5084 sayılı yatırımın teşvik kanun kapsamında 8600 metrekare

Fakıbaba, yer tahsisi yaptığı bütün vakıfları sıraladıktan sonra “Peki o gazeteler neden yalnızca TÜRGEV’e yaptığımız yer tahsisini haberleştirdi de diğerler vakıflara yaptığımız yer tahsislerini haberlerine taşımadı. Burada amaç tamamen farklı. Direk sayın başbakanımızı hedef alıyorlar. Ama halk artık bu numaraları yutmuyor” ifadelerini kullandı.  Fakıbaba, TÜRGEV vakfının dışında haberde yer alan Dergah Vakfı ile de “ Ekim ayı meclisinde Dergâh Vakfı'na Direklide 20 dönümlük sosyal alanla ilgili iddialar da gerçeği yansıtmıyor. Söz konusu yeri biz Dergâh Vakfı'na tahsis etmedik. Mülkiyeti zaten kendilerindeydi. Bu yaptıklarımız suçsa gitsinler Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunsunlar. Biz yaptığımız işle ilgili vicdanen rahatız. Ben bu haberleri yapanları ve servis edenleri Allah’a havale ediyorum. ” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık