Ana Sayfa Urfa Haberleri Fakıbaba'nın Medya Karnesi Zayıf

Fakıbaba'nın Medya Karnesi Zayıf

Ajans Press'ten alınan 8 aylık Belediye Başkanları haber karnesinde Urfa Belediye Başkanı A. Eşref Fakıbaba 31. Sırada yer aldı.

Giriş Tarihi: 18 Eylül 2013 Çarşamba 16:59
Fakıbaba'nın Medya Karnesi Zayıf

81 il içinde, 1 Ocak – 31 Ağustos arasında Şanlıurfa Belediyesi'nin ve Başkan Fakıbaba'nın toplam 910 haberi yayınlandığı açıklandı.

Seçimler yaklaşırken, 81 ilde Belediye Başkanlarının medyada daha çok yer alma yarışı başladı. Sadece Ulusal basında değil, bölge yerellerinde de icraatların altını çizmek için son döneme girildi.
81 il içinde, 1 Ocak – 31 Ağustos arası en fazla haber olan başkan, 10 binin üzerinde haber ile Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın oldu. Başkan Akaydın'ı, Adana Büyükşehir Belediye Başkan vekili Zihni Aldırmaz takip etti; Aldırmaz 8 bin 565 haberle ikinci oldu.

Başkan Aldırmaz'ı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu takip ederken dördüncü sırada Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe yer aldı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 7 bin haber ile listenin beşinci sırasından giriş yaparken, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş,Kocaeli ve Kayseri Belediye Başkanlarının ardından sekizinci sırada yer aldı. Listede Şanlıurfa Belediye Başkanı Fakıbaba ise 910 haberle 31. Sırada yer bulabildi.

Büyükşehirler arasından sıyrılarak öne çıkan Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan en medyatik Belediye Başkanları listesinde ilk 10'a girmeyi başardı.

Haber adetlerinin bölgesel dağılımı incelendiğinde haber toplamına göre, en medyatik bölge Marmara bölgesi olurken, bölgenin en çok haber olan başkanı düşünüldüğü gibi Kadir Topbaş değil, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe olarak açıklandı.

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star