Ana Sayfa Urfa Haberleri Fakıbaba'ya Avrupa'dan Çifte Ödül

Fakıbaba'ya Avrupa'dan Çifte Ödül

Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba bu kez de Avrupa'dan "Şehir yönetiminde mükemmellik alanında en iyi şehir ve en iyi belediye başkanı" ödülüne layık görüldü.

Giriş Tarihi: 28 Mayıs 2013 Salı 08:17
Fakıbaba'ya Avrupa'dan Çifte Ödül

Fakıbaba iki ödülünün ikisini de 2 Temmuz 2013 tarihinde İsviçre'nin Montrö Şehrinde düzenlenecek törenle alacak.

İngiltere Merkezli bir kuruluş olan Avrupa İş Asamblesi'nin (EUROPE BUSINESS ASSEMBLY) düzenlendiği şehir yönetiminde mükemmellik alanında "En iyi şehir ve en iyi belediye başkanı" ödülünü bugüne kadar alan bir tek il var. O da Konya Büyükşehir Belediyesi. Bu ödülü Türkiye'de ikinci alacak olan il Şanlıurfa veŞanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba olacak.

CUMHURBAŞKANI GÜL DE BU KURULUŞTAN ÖDÜL ALMIŞTI

Fakıbaba'ya ödül veren Avrupa İş Asamblesi (EUROPE BUSINESS ASSEMBLY) Kuruluşu, daha önceki yıllarda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e de Dış İşleri Bakanlığı görevindeyken en iyi liderlik ödülü vermişti.

AVRUPA'DAN BU ÖDÜLÜ ALAN TÜRKİYE'DE YALNIZCA BİR İL VAR

Bu arada Türkiye'de şuana kadar Avrupa'dan bu ödülü alan yalnızca Konya Büyükşehir Belediyesi olmuş. Şehrin tanınırlığı, şehrin etkin yönetilmesi, istikrarlı büyümesi ve cazip bir turizm şehri olması kriterlerini de göz önünde bulunduranİngiltere Merkezli Avrupa İş Asamblesi kuruluşu (EUROPE BUSINESS ASSEMBLY) Bu yıl Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba'ya "En iyi şehir en iyi başkan" ödülünü verecek. Fakıbaba ödülünü 2 Temmuz 2013 tarihinde İsviçre'nin Montrö Şehrinde düzenlenen törene katılarak alacak.

"BU ÖDÜL BÜTÜN ŞANLIURFALILARIN"

Avrupa'dan "En iyi şehir en iyi başkan" ödülünü bütün Şanlıurfalılar adına alacağını belirten Fakıbaba "Bu ödülü bütün Şanlıurfalılar adına alıyorum. Bu ödül bütün Şanlıurfalıların. Daha güzel bir Şanlıurfa'nın ortaya çıkmasında emeği geçen başkan yardımcılarım, müdürlerim ve bütün çalışanlarıma çok teşekkür ediyorum" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık