Ana Sayfa Urfa Haberleri Fakıbaba'ya Bir Ödül de Çevre Bakanlığı'ndan

Fakıbaba'ya Bir Ödül de Çevre Bakanlığı'ndan

Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba'ya bir ödül de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan geldi.

Giriş Tarihi: 3 Haziran 2013 Pazartesi 09:35
Fakıbaba'ya Bir Ödül de Çevre Bakanlığı'ndan

Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba'ya bir ödül de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan geldi.

Yaklaşık 9 yıllık Belediye Başkanlığı döneminde çalışması ve başarısı ile çok sayıda ödül alan Fakıbaba, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından böyle bir ödül almanın çok daha anlamlı olduğunu söyledi.

Türkiye'nin en çevreci şehirlerini belirleyen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu yıl ikincisini düzenlediği "Türkiye'nin çevre enleri" yarışmasında Şanlıurfa Belediyesi ikinci oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, 5 Haziran 2013 tarihinde Ankara'da ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Salonunda düzenlenecek olan töreneŞanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba'yı ödülünü alması için davet etti.

Şanlıurfa Belediyesi bir yıl önce hazırladığı proje ve hayata geçirdiği tesislerle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın düzenlediği yarışmaya müracaat etmişti. En temiz ve en çevreci şehir olmaya aday olduktan sonra bakanlık bir yıl boyuncaŞanlıurfa'da incelemelerini sürdürdü.

Yapılan inceleme ve denetimlerin sonucunda Şanlıurfa Türkiye'nin en çevreci ikinci ili seçildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan ödül almaya hak kazınan ŞanlıurfaBelediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığının ödül törenin düzenlediği 5 Haziran 2013 tarihinde sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Tunus'ta olacağım için ödülü almaya bir arkadaşımı görevlendireceğim. Aldığımız bu ödüller bütün Şanlıurfalılarındır"dedi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık