Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Siyaset FARUK ÇELİK İLE BİR KEZ DAHA

FARUK ÇELİK İLE BİR KEZ DAHA

Ak parti bu seçimde de birçok ilde partinin yönetici kadrosunu oluşturacak kişileri kilit illerde birinci sıraya koydu.

Giriş Tarihi: 20 Eylül 2015 Pazar 05:19
FARUK ÇELİK İLE BİR KEZ DAHA

2011 seçimlerinde ağır abi formülü uygulayarak birçok ilde partinin önemli isimlerini listenin ilk sırasına yerleştiren Ak parti 2015'te yapılan 7 haziran genel seçimlerinde istediği sonucu elde edemeyince 1 Kasım seçimlerinde de benzer bir formülü devreye soktu.

Ak parti bu seçimde de birçok ilde partinin yönetici kadrosunu oluşturacak kişileri kilit illerde birinci sıraya koydu.

Bu illerden biri de Şanlıurfa. 2011 seçimlerinde Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile yarışa  giren Ak parti istediğini büyük ölçüde elde etmişti. Ak parti o seçimde Şanlıurfa'dan 10 milletvekili çıkarmış, Türkiye genelinde ise tek başına iktidar olmuştu.

Bursa ve Şanlıurfa ikilemi arasında Şanlıurfa'dan aday gösterilen ve seçilerek meclise giden Faruk Çelik o dönemde Şanlıurfalılara 4 yılda 400 proje vaadinde bulunmuştu. Çelik, 4 yıl sonunda düzenlediği basın toplantısında vicdanı rahat bir şekilde Şanlıurfa'dan ayrıldığını ifade etmişti.

Ak parti 7 haziran genel seçimlerinde Şanlıurfa'daki üstünlüğünü kaybedince bir kez daha seçime güçlü bir isimle girmeyi istedi. 7 Haziran seçimlerinde listenin ilk sırasında yer alan parti genel başkan yardımcısı Nureddin Nebati'den istediği verimi alamayan Ak parti yapılan yoğun istişareler sonucunda ve ikna çabaları sonrasında Faruk Çelik'i Urfa'dan aday gösterdi.

Bu karar bir anlamda 2.kez Faruk Çelikli Şanlıurfa anlamına geliyor.

Şimdi gözler miting meydanlarına ve Faruk Çelik'e çevrilmiş durumda. 2011 seçimlerinde 400 proje ile yola çıkan Faruk Çelik, 2. kez aday gösterildiği Şanlıurfa'da ne gibi vaatlerde bulunacak. Zira Çeliksiz Ak Parti parlamentodaki koltuk sayısının 3'ünü HDP'ye kaptırmıştı.

YORUMLAR
  • yorum2015-09-20 16:04:36ali veli

    Proje sayısını artırır 963 yapar bir de taşerona kadro sayısını 2 ye çıkarır herbirine iki kadro verir urfada çelik 12 de 12 çıkarır :))

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AK Partili belediye başkanları Siverek'te buluştu

AK Partili belediye başkanları Siverek'te buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık