Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Siyaset FARUK ÇELİK; "SURUǒA AŞKIMIZ HİZMETLERİ GETİRDİ"

FARUK ÇELİK; "SURUǒA AŞKIMIZ HİZMETLERİ GETİRDİ"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Faruk Çelik, Suruç’ta düzenlenen mitinge katıldı.

Giriş Tarihi: 28 Ekim 2015 Çarşamba 08:08
FARUK ÇELİK;

AK Parti tarafından Suruç’ta düzenlenen mitinge Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Faruk Çelik, AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı İbrahim Halil Yıldız, AK Parti Gaziantep Milletvekili adayı Şanlıurfalı iş adamı Abdulkadir Yüksel ve 3 bine yakın vatandaş katıldı.
Gazinatep’ten aday gösterilen Şanlıurfalı iş adamın Abdulkadir Yüksel çok önemli bir seçime gidildiğini söyledi. Yüksel, “Dönüp karanlık dönemlere baktığımızda Türkiye’yi geriye götürenler ihtilaller ve koalisyon dönemleridir. Bu fotoğrafı önümüze koyup 1 Kasım’da sandığa gideceğiz. İnşallah Türkiye’nin istikrarı için, yarınlarımız için, çocuklarımızın yarınları için tek başına iktidar için oy kullanacağız” dedi.

YILDIZ: SURUǒUN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEKSİNİZ
Geri kalmanın Suruç’un kaderi olmadığını söyleyen AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı İbrahim Halil Yıldız “Bu kaderi siz değiştireceksiniz. Kullanacağınız oylarla değiştireceksiniz. Çocuklarımız artık kötü koşullarda bu şehirde büyümeyecek. Sandığa yarın gittiğimizde bunu düşünelim. Ben oyumu kullanıyorum bu oyum nereye gidecek, bu oy bana nasıl dönecek bunu düşünelim. Biz 13 yıl önce çocuklarımızı hastanelere götüremezdik. 13 yıl önce ölülerimizi bile hastanede rehin alan bir sistem vardı. AK Parti Doğu’ya ve Kürt halkına büyük önem veriyor. Hizmetler artık ilk olarak Doğu’ya, Kürt halkına yapılıyor” ifadelerini kullandı.

ÇELİK: FIRAT’IN SUYU SURUÇ OVASIYLA BULUŞTU
Suruç’ta yoğun bir kalabalık tarafından karşılanan Faruk Çelik, Suruç’ta olmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti. 4 yıl boyunca Şanlıurfa’da güzel zamanlar geçirdiğinin altını çizen Çelik, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Şanlıurfa’mıza, Suruç’umuza son derece önemli tarihi hizmetler yaptık. Yine Şanlıurfa'da önümüzdeki 4 yılı, sizlerle geçmiş 4 yıldan daha yoğun bir şekilde, canla başla çalışarak, Suruçlu kardeşimin yükünü daha da hafifletecek modern, yaşanabilir bir şehre inşallah sizleri kavuşturacağız. Geçen döneme göre çok daha şanslıyız; çünkü hem sağımda hem solumda olan iki çok sevdiğim, değerli kardeşimle beraber parlamentoda bu yörenin, bu ilçenin sorunlarının nasıl hallaç pamuğu gibi atıldığını hep beraber göreceksiniz Allah’ın izni ile. Abdulkadir Bey’i Gaziantep’ten, İbrahim Halil Bey’i Suruç’tan göndererek inşallah Şanlıurfa’nın gücüne güç katacaksınız. Laf üretmeyeceğiz, bizler de iş üreteceğiz. Allah aşkına Dünya’ya bir bakın bakalım. 17 kilometrelik tünelin, Fırat’ın Suruç ovasına gelmesini sağlayan kimdir? O aşkla, o heyecanla yanıp tutuşan kimdir, hangi siyasi liderdir, hangi siyasi kadrolardır? Laf üretip sorun çözmeyen, sorun üretenler mi, yoksa vatandaşın derdine dermen olan anlayışlar mı doğru olan? İşte bu size aşkımızdan dolayı, size sevgimizden dolayı. O gün Başbakan olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Suruç’un suyu akacak, git bunu takip et, bu dönem içerisinde bitir diyerek bize talimatı verdi. 17 kilometre Suruç’un ovasına su geldi. Şimdi Suruç ovasının bütününü sulayacağız”

 

 

 

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AK Partili belediye başkanları Siverek'te buluştu

AK Partili belediye başkanları Siverek'te buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık