Ana Sayfa Siyaset Fatih Erbakan, Şanlıurfa'da Konuştu

Fatih Erbakan, Şanlıurfa'da Konuştu

Saadet Partisi GİK Üyesi Fatih Erbakan, "70 milyonluk Türkiye'nin yarıdan fazlası yoksulluktan, açlıktan, işsizlikten muzdarip" dedi.

Giriş Tarihi: 5 Haziran 2011 Pazar 13:25
Fatih Erbakan, Şanlıurfa'da Konuştu
Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığınca Topçu Meydanında düzenlenen miting, İstiklal Marşı ve ilahilerin okunmasının ardından başladı. Saadet Partisi eski Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın ruhuna fatiha okunmasının ardından devam eden mitingde bir konuşma yapan Fatih Erbakan, AK Parti'nin icraatlarını eleştirdi. 

Ekonominin iyi durumda olmadığını savunan Erbakan, şunları kaydetti: "AKP iktidarında 20 milyon işsiz aç, 20 milyon da asgari ücretli... Yapar 40 milyon. 70 milyonluk Türkiye'nin yarıdan fazlası yoksulluktan, açlıktan, işsizlikten muzdarip. Bunlar Silivri'de İstanbul'un Batısı'nda gökdelenlerden oluşan çılgın projeler istemiyorlar. 10 milyar dolarlık, 20 milyar dolarlık o çılgın projeler, 40 milyon işsizin derdine derman olmaz. Biz inşallah milli görüş olarak iktidara geldiğimizde önce o 40 milyon ezilen insana çılgın proje yapacağız, 40 milyon fukaraya çılgın proje yapacağız. 9 senede, 300 milyar Dolar faiz ödediler. 30 tane çılgın proje yapacak kadar parayı borç faizine götürdüler, verdiler. Bütün millete 9 senede yaptıkları sosyal hizmetlerin bedeli toplasanız 40 milyar Dolar yapmaz. Birkaç kilometre duble yollar, birkaç tane havaalanı, hızlandırılmış trenler, bunların hepsini toplayın bilboardlarda, Seçim afişlerinde yaptıklarının hepsini toplayın 40 milyar Dolar ancak yapar. "

İKTİDAR VE MUHALEFETE ELEŞTİRİ
Fatih Erbakan, 12 Haziran seçimlerinin Saadet Partisi ve diğer partilerin yarışına sahne olacağını belirtti.


İktidar ve muhalefet partilerinin genel başkanlarının Seçim meydanlarında kullandıkları üslubu da eleştiren Erbakan, "Hiç Elle tutulur bir şey söylüyorlar mı? Bir tanesi 'Recep Bey' diyor öteki 'Bay Kemal' diyor. 'Kardeşim sende her şeyi çözüyorsun Süpermen misin mübarek' diyor. Aynen komedi programı gibi. Hiç Elle tutulur bir şey yok. Bir tanesi diyor ki 'Senin oğlunun gemiciği varmış'. Oda diyor ki, ' İyide senin oğlun torpille falanca yere girmiş'. Birbirleriyle boş atışmalar, mahalle kavgaları. Bunların AKP'sinden de CHP'sinden de MHP'sinden de hayır gelmez" şeklinde konuştu. 


(haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star