Ana Sayfa Urfa Haberleri FATİH PROJESİ TABLETLERİ ŞANLIURFA’DA DAĞITILDI

FATİH PROJESİ TABLETLERİ ŞANLIURFA’DA DAĞITILDI

Fatih Projesi kapsamında Çeaş Anadolu Lisesinde tablet dağıtım töreni düzenlendi.

Giriş Tarihi: 22 Mayıs 2015 Cuma 10:39
FATİH PROJESİ TABLETLERİ ŞANLIURFA’DA DAĞITILDI

Fatih Projesi kapsamında Çeaş Anadolu Lisesinde tablet dağıtım töreni düzenlendi.

Tabletlerin dağıtımı öncesinde ise okul idaresi tarafından Fatih Projesine yönelik bilgilendirme yapıldı. Buna göre; Şanlıurfa’da 136 okulda geniş bant internet erişimleri için altyapı çalışmalarının tamamlandığı, tüm derecedeki okullara 1760 adet çok fonksiyonlu yazıcı dağıtıldığı ve internet erişimi olmayan ve kırsal bölgelerde bulunan 818 okula da V-SAT Uydu İnternet erişimi sağlandığı bilgileri verildi.

Tüm Türkiye’de yürütülen Fatih Projesi kapsamında Şanlıurfa’da da dağıtımı yapılan tabletleri öğrencilere dağıtmadan önce konuşan Vali İzzettin Küçük; Şanlıurfa’da bugüne kadar 18 bin tablet bilgisayar dağıtıldığını 3 bin 480 dersliğe de etkileşimli tahta bağlandığını kaydetti.

Fatih Projesiyle modern bir eğitim anlayışının yakalanacağını sözlerine ekleyen Vali Küçük; en büyük arzularının gençlerin kaliteli eğitim alarak en güzel okullarda okumaları olduğunu belirtti.

Bilgilendirmenin ardından Vali İzzettin küçük tarafından öğrencilere tablet bilgisayarları takdim edildi. Vali Küçük öğrencilere derslerinde başarılar diledikten sonra okuldan ayrıldı. Tablet bilgisayar dağıtım töreninde Vali İzzettin Küçük’e İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci de eşlik etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık