Ana Sayfa Spor Fenerbahçe Hisseleri Koptu Gidiyor

Fenerbahçe Hisseleri Koptu Gidiyor

Şike soruşturmasıyla ilgili olumlu haberler, spor kulüplerinin borsada işlem gören hisselerinde bayram havası yaşattı.

Giriş Tarihi: 15 Ağustos 2011 Pazartesi 07:36
Fenerbahçe Hisseleri Koptu Gidiyor
Futbolda şike soruşturmasıyla ilgili incelemelerin sonuçlarına ilişkin haber ve yorumlar, spor kulüplerinin borsada işlem gören hisselerinde bayram havası yarattı.

Kulüp hisseleri seans açılışından itibaren tavan fiyatlardan alınıp satılırken, cuma gününe göre artış oranları da yüzde 10-11'leri aşmış durumda.

Temmuz ayı başında başlatılan "Futbolda Şike İddialarına" yönelik soruşturma, soruşturmada adı geçen futbol kulüplerinin İMKB'de işlem gören hisselerini olumsuz etkilemiş ve önemli kayıplara neden olmuştu.

Futbol Federasyonu yetkilileri tarafından yapılan ve "futbolda şike soruşturmasıyla ilgili incelemelerin tamamlanarak bu hafta içinde sonuçlandırılmasıyla" ilgili haber ve yorumlara bağlı olarak kulüp hisseleri tavan fiyatlara yükselerek önemli artışlar gösterdi.

Spor kulüplerinin hisselerinin temmuz ayında yüzde 40'ları bulan aylık kayıpları, bugünkü artışlar dikkat alındığında yüzde 30'ların altına inmiş durumda. Soruşturmanın başladığı tarihe göre Fenerbahçe Sportif hisselerindeki kayıp yüzde 29, 54, Galatasaray Sportif hisselerindeki kayıp yüzde 27, 13, Trabzonspor Sportif hisselerindeki kayıp yüzde 17, 37 ve Beşiktaş Futbol Yatırımları hisselerindeki kayıp da yüzde 14, 93 olarak gerçekleşti.

Bu süre içinde İMKB 100 Endeksi yüzde 16, 68 düşerken, Spor Endeksindeki düşüş yüzde 23, 95'i buldu. (haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık