Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Magazin FERHAT GÖÇER "BENİM ANNEM, BABAM ÖĞRETMEN"

FERHAT GÖÇER "BENİM ANNEM, BABAM ÖĞRETMEN"

Aşk şarkılarını en güzel yorumlayan Urfa'lı sanatçı Ferhat Göçer, 7 ülke ve 18 şehri kapsayan Avrupa turnesi dönüşü Günay’da hayranlarıyla buluştu.

Giriş Tarihi: 24 Kasım 2012 Cumartesi 20:42
FERHAT GÖÇER

İstanbul’un tek gazinosu ve en nezih eğlence mekanı Günay Restaurant’ta önceki akşam, müzik ve eğlence dolu bir gece daha yaşandı.


Aşk şarkılarını en güzel yorumlayan sanatçı Ferhat Göçer, 7 ülke ve 18 şehri kapsayan Avrupa turnesi dönüşü Günay’da hayranlarıyla buluştu.


Turnedeki son konserini geçtiğimiz Pazar, Fransa’nın başkenti Paris’in en güzel salonlarından ‘Le Palace Paris’ de veren Göçer, 5 gün sonra şarkılarını Günay’ın nezih konukları için söyledi.


Programına ‘Gidemem’ şarkısıyla başlayan sanatçı iki saat boyunca, ‘Kalp Kalbe Karşı’, ‘İspanyol Meyhanesi’, ‘Veda Busesi’, ‘Yastayım’, ‘Sessiz Gemi’, ‘Geceler’, ‘Cennet’, ‘Uzadı Geceler Sabah Olmuyor’, ‘Götür Beni Gittiğin Yere’, ‘Islak Islak’, ‘Doğarken Ağladı İnsan’, ‘Vefasız Yarim’, ‘Gönül’, ‘Biri Bana Gelsin’, ‘Ayrılsak Ölürüz Biz’, ‘Affet Kızım’, ‘Hala Deliyim. Hala Sevdalı’, ‘Kan ve Gül’, Estarabim’, ‘Sevdan Olmasa’ , ‘Beyoğlu’nda Gezersin’, ‘Hayde’ şarkılarını söyledi.


MÜZİĞİN ÜÇ DEVİNİ PEŞPEŞE ANDI
Günay’ın misafirleri, sanatçının romantik parçalarıyla dans ederken, hareketli şarkılarla da coşkuyla oynayıp adeta kurtlarını döktüler.


Ferhat Göçer’in Günay programı ahd-ı vefa açısından son derece anlamlıydı. Ünlü şarkıcı son üç ayda yitirdiğimiz üç değerli müzik adamını peş peşe andı.


Hayranlarına seslenen Göçer, “Yıllardır dinlediğimiz en güzel aşk şarkısını burada bir kez daha seslendirip Berkant’ı anmak istiyorum” diyerek, Günay’daki 400 konukla birlikte ‘Samanyolu’ şarkısını söyledi. Konuklar 1 Ekim’de kaybettiğimiz Berkant’ı alkışlarla andılar.

Ardından ünlü şarkıcı, “O gönül bağlarını en sıkı birleştiren ozandı” diyerek, 25 Eylül’de kaybettiğimiz Neşet Ertaş’tan ‘Ah Yalan Dünya’ ve ‘Neredesin Sen’ eserlerini okudu.

Vefalı sanatçı son olarak da geçen hafta yitirdiğimiz değerli besteci Kerem Güney’in bestesi ‘Aldırma Gönül’ü söyledi.

Ünlü şarkıcı ‘Aldırma Gönül’ü söylerken Günay’ın bütün müşterileri ayakta, coşku içinde kendisine eşlik ettiler.

BENİM ANNEM, BABAM ÖĞRETMEN
Ferhat Göçer programın ilerleyen bölümlerinde 24 Kasım’ın ‘Öğretmenler Günü’ olduğunu hatırlatarak, kendisinin anne ve babasının öğretmen olduğunu söyledi ve şöyle konuştu:

“Ben annem babamla, yani iki öğretmenle büyüdüm. Çok sıkıntı çektim. Çünkü öğretmen çocuğu olarak diğer çocuklardan daha farklı, örnek bir kişi olmalıydım. “Aman oğlum dikkatli ol” uyarılarını çok işittim. Öğretmenlik çok kutsal bir meslek. Çocuklara, gençlere bir şey öğretmek, onları geleceğe iyi hazırlamak çok özveri isteyen bir iş. Herkes öğretmen olamaz. Tüm öğretmenlerimizin bu anlamlı günlerini kutluyorum ve ellerinden öpüyorum”

 

 

 

kaynak: magazinduayeni.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık