Ana Sayfa Urfa Haberleri FERHAT KARATAŞ TAN BDP YE DESTEK ZİYARETİ

FERHAT KARATAŞ TAN BDP YE DESTEK ZİYARETİ

Giriş Tarihi: 31 Ekim 2012 Çarşamba 18:32
FERHAT KARATAŞ TAN BDP YE DESTEK ZİYARETİ
BDP Urfa il binasında devam eden süresiz dönüşümlü açlık grevi eylemcilerini ziyaret eden CHP İl Başkanı Ferhat Karataş, demokrasinin herkese lazım olduğunu belirterek,"Döneminde BDP'li milletvekillerine yapılan baskılara, sıkılan gazlara tepki gösterebilseydik, günümüzde CHP'li milletvekillerine gaz sıkılamayacaktı" dedi.

PKK ve PAJK'lı tutsakların 50 gündür sürdürdükleri süresiz dönüşümsüz açlık grevlerine destek amaçlı düzenlenen açlık grevleri de giderek yayılıyor. Urfa merkez, Suruç, Viranşehir, Ceylanpınar ve Siverek'te başlatılan süresiz dönüşümlü açlık grevleri devam ederken, CHP Urfa İl Başkanı Ferhat Karataş ve il yöneticileri, BDP İl binasında devam eden açlık grevi eylemcilerini ziyaret etti. BDP İl binasında BDP PM Üyesi Adnan Etli ve İl Başkanı Mehmet Çiçek tarafından karşılanan CHP'li heyet, tutsakların ve ailelerin başlattıkları eylemleri selamladıklarını, taleplerin gayet insani olduğunu ve AKP'nin derhal çözüm doğrultusunda adım atması gerektiğini belirtti. Heyeti karşılayan PM Üyesi Etli, tutsakların başlattığı eylemin talepleri ve geldiği aşama hakkında bilgi verdi.

CHP'li Karataş'tan özeleştiri

Daha sonra konuşan CHP İl Başkanı Ferhat Karataş, CHP'nin bölge başkanları olarak Diyarbakır'da bir toplantı yaptıklarını ve toplantıda her CHP'li aileden Kürt mücadelesinde bedel verenlerin olduğunun açığa çıktığını söyledi. Anadilde eğitim konusunda bölge başkanlarının hemfikir olduğunu ifade eden Karataş, bu talebin genel merkez ve Kılıçdaroğlu'na da iletildiğini dile getirdi. Tutsakların taleplerinin gayet insani olduğunu söyleyen Karataş, "Demokratikleşme herkese lazım. Eğer döneminde BDP'li milletvekillerine baskı uygulanırken gaz sıkılırken ses çıkarsaydık, günümüzde CHP'li vekillere gaz sıkılamazdı. Tutsakların ve ailelerin eylemini selamlıyorum" dedi.

urfadabugun

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star