Ana Sayfa Kültür/Sanat Festival Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Festival Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Akşam saatlerinde Şehir Stadyumunda bulunan festival alanında Çoban Sitilisin hazırladığı yöresel kıyafetlerin defilesi yapıldı. Ünlü mankenler Tuba Altıntop, Melek Yargıcı, Elif Ece uzun, Tattiana Tsikeviç gibi isimler defileye çıktı ve vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

Giriş Tarihi: 25 Haziran 2011 Cumartesi 11:46
Festival Tüm Hızıyla Devam Ediyor
(GAPHA)-Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Belediye tarafından gerçekleştirilen "Siverek 2. Kültür ve Sanat Festivali" kapsamında, tanınmış mankenlerin katılımıyla yöresel kıyafetler defilesi ve konser düzenlendi. Sabah saat 11.00’da kortej yürüyüşü ile başlayan festival, gümrük hanındaki resim serigisi ile devam etti. Daha sonra Tarihi Cudi Paşa Hanı'nda yapılan mahalli yemek yarışmasında mankenler Tuba Altıntop, Melek Yargıcı, Elif Ece Uzun ve Tattiana Tsikeviç jüri üyeliği yaptı. 15 ev kadınının katıldığı yarışmada Aslı Seyfioğlu ve Ziynet Beğeç'in yaptığı yemeklere ödül verildi.
Daha sonra şehir stadyumunda kamuoyunda "Çoban Stilist" olarak bilinen Mustafa Şahin'in hazırladığı ve saat 20.00’da yöresel kıyafetler defilesinde mankenler Tuba Altıntop, Melek Yargıcı, Elif Ece Uzun ve Tattiana Tsikeviç, kıyafetleri sergiledi. Defilenin ardından saat 21.00 da sahne alan sanatçı Aynur Doğan da konser verdi. Binlerce kişinin katıldığı konserde Aynur Doğan, seslendirdiği Kürtçe şarkılarla izleyenleri kendinden geçirdi. Etkinliğe AK Parti Şanlıurfa milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, Belediye Başkanı Ali Murat Bucak ve çok sayıda davetli katıldı. Festivalin ikinci gününde Işın Karaca Sahne alarak Sivereklilere unutulmaz bir gece yaşattı, festivale gelenler hem oynayıp hemde duygusal şarkılar eşliğinde güzel anlar yaşadı, elektrikin kesilmesi festivalin geç başlamasına neden olsa da Işın Karaca seslendirdiği şarkılarla bu olmsuzluğu unutturdu.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık