Ana Sayfa Dünya FETHULLAH GÜLEN'İN YENİ KİTABI "YAŞATMA İDEALİ" (video)

FETHULLAH GÜLEN'İN YENİ KİTABI "YAŞATMA İDEALİ" (video)

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın düzenlediği panelin moderatörlüğünü gazeteci yazar Mehmet Altan yaparken, Şahin Alpay ve Ali Bulaç konuşmacı oldu.

Giriş Tarihi: 24 Ocak 2012 Salı 18:11
FETHULLAH GÜLEN'İN YENİ KİTABI
Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın düzenlediği panelin moderatörlüğünü gazeteci yazarMehmet Altan yaparken, Şahin Alpay ve Ali Bulaç konuşmacı oldu.

*Fethullah Gülen'de panele bir mektup göndererek paneli düzenleyenlere teşekkür etti

Haber: Gülseli ÖZDEMİR - Kamera: İdris TİFTİKÇİ / İstanbul DHA

Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan Fethullah Gülen'in Nil Yayınları'ndan yakında piyasaya çıkacak olan kitabı, "Yaşatma İdeali" Ceylan Otel'de düzenlenen bir panel ile tanıtıldı. Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın düzenlediği panelin moderatörlüğünü gazeteci yazar Mehmet Altan yaparken, gazeteci yazar Şahin Alpay ve Ali Bulaç konuşmacı oldu. Geceye Fener Rum Patriği Bartelemous'un yanı sıra iş ve sanat dünyasından çok sayıda kişi katıldı. Şahin Alpay yaptığı konuşmada, "Dindar bir insan değilim: ancak dine ve dindar insanlara saygım vardır" dedi.Ali Bulaç ise "Türkiye'nin küreselleşen dünyaya yaptığı en önemli ve özgün katkı Türk okullarıdır" diye konuştu.

GÜLEN'DEN MESAJ

Panelde Gülen'in gönderdiği teşekkür mektubu da okundu. Gülen, yazdığı mektupta konuklara şu mesajı iletti:

"Bu paneli düzenleyen heyete, her biri pek kıymetli bir fikir mimarı olan saygıdeğer konuşmacılara ve programa iştirak eden herkese, bütün insanlığın huzuru için mutlaka hayata geçirilmesi gereken 'Yaşatma İdeali" konusunun teşrihi istikametindeki katkılarından dolayı çok teşekkür ederim. Bendenize ait bir kitapçığın neşri dolayısıyla bir araya gelinmiş olmasının mevzuun ehemmiyetine gölge düşürebileceği endişesini taşısam da, adı ve vesilesi ne olursa olsun, genel manada cihan sulhu ve hususi planda ülkemizin huzuru için anahtar veya şifre sayılabilecek bir mefhumun ele alınacağı bu toplantıda emeği bulunanlara ve siz kıymetli katılımcılara saygılarımı, selamlarımı sunarım." 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa emniyetinden HDP operasyonu

Urfa emniyetinden HDP operasyonu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık