Ana Sayfa Teknoloji FETÖ'nin holdingine siber saldırı yapılıyor

FETÖ'nin holdingine siber saldırı yapılıyor

FETÖ'nün doğrudan tek sahibi olduğu iktisadi işletme olan Kaynak holding bünyesinde serverlere çok uluslu kaynaklardan siber saldırılar düzenleniyor.

Giriş Tarihi: 24 Temmuz 2016 Pazar 16:27
FETÖ'nin holdingine siber saldırı yapılıyor

Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmran Okumuş yaptığı açıklama ile holdinge ait serverlerin yoğun saldırı altında olduğunu söyledi.

Okumuş açıklamasında:

17 kasım 2015 tarihinde mahkeme kararıyla yönetimine el koyulan Kaynak Holding'te sıcak gelişmeler yaşanıyor.

Bilindiği gibi FETÖ'nün doğrudan tek sahibi olduğu iktisadi işletme olan Kaynak holding bünyesinde 86 şirket, 84 okul bulunuyor. 17 kasım'dan itibaren Kayyım ataması ile Fetullahçı Terör Örgütü ile bağları kesilen Kaynak Holding’in bünyesinde Sürat Kargo, NT ve Sürat Bilişim gibi önemli markalar yer alıyor.

 

FETÖNÜN KARA KUTUSU KAYNAKTA ÇIKMIŞTI

 

Daha önce ortaya koyulduğu gibi FETÖ'nün kara kutusu Kaynak Holding'te ele geçirilmişti. 29 ülkeye VPN teknolojisi ile 200 megabitlik özel kriktoplu hatların tespit edildiği serverlarda, 300 bin terabaytlık depolama sistemi bulunuyor.

 

FETÖ'den ÇOK ULUSLU SİBER SALDIRI

 

17 Kasım'da gerçekleştirilen Kayyım ataması sonrasında saatte 4,5 milyon siber saldırı düzenleniyordu. 15 Temmuz darbe girişimi arşından 8 gündür siber saldırılarda artış yaşanıyor. Bu saldırılar 23 Temmuz’da saatte 110 milyon siber saldırı olarak kayıtlara geçti. An itibariyle saldırıların arttığına dikkat çeken Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmran Okumuş "Çokuluslu bir siber saldırı ile karşı karşıyayız. Başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere, Rusya, Almanya Fransa, Hollanda ve İngiltere üzerinden saldırı gerçekleştiriliyor. Kaynak Holding bünyesinde bulunan bilişim uzmanlara ataklara karşı koyarak bilişim alanında ciddi bir mücadele sergiliyor. FETÖCÜLER serverları ele geçirerek kamuya diJital saldırı hazırlığı içinde olabilirler. Diğer taraftan böylesine güçlü bir sistemi ele geçirerek başka planlar yapıyor olabilirler." dedi

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Viranşehir'de örnek proje hayata geçiyor

Viranşehir'de örnek proje hayata geçiyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık