Ana Sayfa Ekonomi Fırıl fırıl dönen adalet var

Fırıl fırıl dönen adalet var

Kılıçdaroğlu, "Ülkemizde sabit bir yerde duran bir adalet göremiyoruz, fırıl fırıl dönen bir adalet var" dedi.

Giriş Tarihi: 5 Aralık 2012 Çarşamba 12:05
Fırıl fırıl dönen adalet var

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında, Filistin'in geçen hafta BM'de ''üye olmayan gözlemci devlet'' statüsü elde ettiğini anımsattı.

Filistin halkının bağımsız devlet olma yolunda verdiği mücadeleyi yılardır izlediklerini, bağımsızlıktan yana olan bütün dünyanın da yakından takip ettiğini belirten Kılıçdaroğlu, kararın kesinleşmesinden sonra Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı telefonla arayarak kutladığını söyledi.

Adaletin olduğu ülkelerde özgürlük, bireysel güven, toplumsal güven olduğuna işaret eden Kılıçdaroğlu, ''Ama bizim ülkemizde sabit bir yerde duran bir adalet göremiyoruz, fırıl fırıl dönen bir adalet var. Öyle bir adalet olduğu için Türkiye Cumhuriyeti içinden çöküyor, çürüyor adeta. Adalet kavramını içselleştirmedik'' dedi.

Yolsuzluğun resmini yapabilir misiniz?

Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Nazım Hikmet, 'Abidin bana mutluluğun resmini yapabilir misin?' der. Ben de bu iki Erdoğan'a sormak isterim, bana yolsuzluğun resmini yapabilir misiniz? Resmini yaparlar, romanını yazarlar, filmini çekerler. Buradan yolsuzluk konusunda duyarlı olan bütün sivil toplum örgütlerine sesleniyorum; Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a yolsuzluk konusunda bir ustalık belgesi hazırlasınlar"

Kürsü dokunulmazlığı hariç dokunulmazlıkların kaldırılması çağrısını yineleyen Kılıçdaroğlu, ''Sevgili vatandaşlarım, siz TBMM'de ihaleye fesat karıştıran bir milletvekili görmek ister misiniz? TBMM'de yolsuzluk yapan bir milletvekili ister misiniz? TBMM'de halkını değil, cebini düşünen bir milletvekili ister misiniz?'' diye sordu.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kaya'dan dolar kampanyasına destek

Kaya'dan dolar kampanyasına destek

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star