Ana Sayfa Urfa Haberleri Fıstık Festivali'ne Yoğun İlgi

Fıstık Festivali'ne Yoğun İlgi

Bu yıl geleneksel olarak 3.'sü düzenlenen Fıstık Festivali, ŞanlıUrfa'nın Halfeti ilçesi Arğıl kasabasında yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Giriş Tarihi: 26 Eylül 2011 Pazartesi 12:18
Fıstık Festivali'ne Yoğun İlgi
Bu yıl geleneksel olarak 3.'sü düzenlenen Fıstık Festivali, ŞanlıUrfa'nın Halfeti ilçesi Arğıl kasabasında yoğun bir katılımla gerçekleşti. Festival, katılan herkes tarafından büyük beğeni topladı. 

Festivale ŞanlıUrfa Valisi Celalettin Güvenç, ŞanlıUrfa AK Parti MilletvekiliYahya AkmanHalfeti Kaymakamıİsmail Çiçek, ŞanlıUrfa KaraköprüBelediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Arğıl Belediye Başkanı Hüseyin ŞimşekHalfeti'ye bağlı köy ve kasabaların muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Festival, sürprizsanatçı Nuri Sesigüzel'in katılımıyla, çok güzel görüntülere sahne oldu. 

Sanatçı Nuri Sesigüzel, festivale katılan herkese "Sizlerle birlikte olduğum için çok mutluyum. Allah öldürmezse gelecek yıl tekrar sizlerle yine bu festivalde birlikte olmak istiyorum." dedi. Ayrıca sanatçıİbrahim Tatlıses'e acil şifalar ve selamlar gönderen Sesigüzel'in birbirinden güzel şarkıları festivale katılan herkesi coşturdu. 

Festivale Urfa Sanatçılarından Hüseyin Karabulut ve Urfa Sıra Gecesi ekibi de katıldı. Şarkıların peş peşe söylendiği programda, katılımcılar halay çekip gönüllerince eğlendi. 

Arğıl Belediye Başkanı Hüseyin Şimşek, civar köy ve kasabalardan festivale katılan herkese teşekkür etti. Fıstık Festivali'nde en iyi fıstık ürünü yarışmasında 1., 2. ve 3. gelen üreticilere sırasıyla tam altın, yarım ve çeyrek altın hediye edildi. Diğer dereceye giren yarışmacılara ise çeşitli hediyeler verildi.

haberler.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık