Ana Sayfa Urfa Haberleri Flash Flash BİNİCİ'de Kazandı... (GÜNCELLENDİ)

Flash Flash BİNİCİ'de Kazandı... (GÜNCELLENDİ)

Oyları çalındı diye söylenti çıkan ve Urfa'yı savaş alanınıa çeviren olaylardan sonra. İbrahim Binici'nin 2. bağımsız aday olarak çıktığı açıklandı.

Giriş Tarihi: 12 Haziran 2011 Pazar 16:24
Flash Flash BİNİCİ'de Kazandı... (GÜNCELLENDİ)
2011 Genel Seçimlerinde Şanlıurfa'da kesinleşen seçim sonucu ve oy dağılımı belli oldu. AKP 1.Parti, BDP destekli bağımsız adaylar 2. Oldu. 


Bu sonuçlarla toplam 3592 sandıkta kullanılan oylar sonucunda AKP 453.035 oy alarak 12 Milletvekilinden 10'nu aldı. BDP'nin desteklediği İbrahim Ayhan  77.413, İbrahim Binici
42.463 oy alarak meclise giren 2. bağımsız vekil oldu.

Aynı seçimlerde 40.746 oy alan ve BDP'nin desteklediği diğer aday İbrahim Binici'nin oylarının çalındığını ve adliyede hakkının yendiğini iddia eden BDP'li grupla polis arasında arbade çıktı.

BDP'liler İbrahim Binici'nin önce 44.746 oy aldığını ancak, Şanlıurfa Adliyesi'nde bilinmeyen bir nedenle Binici'nin 4 Bin oyunun çalındığını iddia ettiler.

Oyların çalındığı söylentilerinin ardından Şanlıurfa'da olaylar çıktı. 1000 kadar BDP'li Şanlıurfa adliyesi'ne yürüdü. Polisle grup arasında sert arbedeler yaşandı.

Ancak, yapılan itirazlar üzerine, Halfeti ilçesindeki sandıkların tekrar sayılması sonucu İbrahim Binici'nin oylarının 42.463 olduğu görüldü. İbrahim Binici bu oylarla BDP'nin desteklediği 2. bağımsız aday olarak seçimleri kazandı meclise girdi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık