Ana Sayfa Urfa Haberleri FLASH FLASH Kılıçdaroğlu'ndan Fakıbaba'ya Davet

FLASH FLASH Kılıçdaroğlu'ndan Fakıbaba'ya Davet

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba'yı partisine davet etti.

Giriş Tarihi: 17 Nisan 2011 Pazar 16:34
FLASH FLASH Kılıçdaroğlu'ndan Fakıbaba'ya Davet
Kılıçdaroğlu Fakkıbaba için, "Partimize geçmesi konusu tabii ki kendi düşüncesi, elbette aramızda görmekten sevinç duyarız.'' dedi.

 Kısas Belediyesi'nce organize edilen "Kısas 8. Aşure ve Kültür Etkinliklerine" katılmak üzere Şanlıurfa'ya gelen Kılıçdaroğlu, Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba'yı makamında ziyaret etti. Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve başkan yardımcıları Mustafa Aydın, Ahmet Al, Mehmet Fevzi Yücetepe ve Mahmut Kırıkçı tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, başkanlık makamında bir süre görüştü. Şanlıurfa Belediyesi Şeref Defteri'ne Şanlıurfa hakkındaki izlenimlerini yazan Kemal Kılıçdaroğlu'na mırra (acı kahve) ikram edildi. Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ise CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na mırra takımı hediye etti.

Fakıbaba'yı 'son derece mütevazı ve alçak gönüllü' bir kişi olarak nitelendiren Kılıçdaroğlu, 'Fakıbaba'nın partilerine geçeceği' haberlerinin hatırlatılması üzerine, ''Fakıbaba bir halk adamı. Halka ve Şanlıurfalılara hizmet ediyor. Bizim adımız da Cumhuriyet Halk Partisi, yani halkın partisi. Halkla kucaklaşmak istiyoruz. Partimize geçmesi konusu tabii ki kendi düşüncesi, elbette aramızda görmekten sevinç duyarız'' diye konuştu.

Başkan Fakkıbaba, Kılıçdaroğlu'nu Şanlıurfa'daki diğer temaslarda da yalnız bırakmadı.YOKSUL AİLEYE 600 LİRA VAAT

Belediye ziyaretinden sonra topluca istifa eden Şanlıurfa CHP il teşkilatına gönül alma ziyareti gerçekleştiren Kılıçdaroğlu, burada toplanan vatandaşlara hitap etti, aile sigortası sözü verdi. İktidar olmaları durumunda yoksul her aile için her ay bankaya 600 lira para yatırma sözü veren Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu memlekette toprağımız var, suyumuz var, bereketli insanlarımız var. Fakirlik neden peki? İyi yönetilmediği için işsizlik var. Buradan sürekli göç veriyor, başka yerlere gidiyor çoluk çocuk yazın çalışmak için. Bunu önlemek için aile sigortasını getiriyoruz. Her yoksul ailede kadının banka hesabına en az 600 TL para yatıracağız.'' diye konuştu.


(haber365.com)


 

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık