Ana Sayfa Urfa Haberleri FUTBOL SAHA KOMİSERLERİ DERNEĞİNDEN “ÇİM” AÇIKLAMASI

FUTBOL SAHA KOMİSERLERİ DERNEĞİNDEN “ÇİM” AÇIKLAMASI

Şanlıurfa Futbol Saha Komiserleri Derneği tarafından yapılan açıklamada GAP Arena stadında yaşanan olaylardan üzüntü duyduklarını dile getirerek sorunların bir an önce çözülmesi istendi.

Giriş Tarihi: 22 Ağustos 2014 Cuma 05:57
FUTBOL SAHA KOMİSERLERİ DERNEĞİNDEN  “ÇİM” AÇIKLAMASI

Şanlıurfa Futbol Saha Komiserleri Derneği başkanı Abdullah Canbeyli yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “ 20.08.2014 Tarihinde Basına yansıyan yönüyle yayınlanan haberde Şanlıurfa GAP Arena Stadının çimlerinin yandığını öğrenmiş bulunmaktayız.

Liglerin başlamasına çok az bir süre kalmış olmasına rağmen cereyan eden bu olay tabiî ki her kes gibi bir Urfalı olarak bizleri de son derece üzmüştür.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Urfa’ da hava sıcaklığının mevsim normallerinin çok üzerinde olması, buna ilaveten bakımı için program hazırlayan Ziraat Mühendisi arkadaşın da mesul olduğu vurgulanmaktadır.

Ancak bilinmelidir ki; hiç kimsenin bilinçli şekilde çimlere zarar vereceğine inanmamakla,  bu vebal altına insan olan kimsenin de gireceğine ihtimal vermiyoruz. Ne sebeple olursa olsun Lig öncesi çimin bu durumu Şanlıurfa Spor kamuoyunu kutuplara bölmemelidir.

Şu an görev yapan İl Müdürü de, Şanlıurafspor başkanı ve Yönetimi de Urfalı olup, aynı amaca Urfa sporuna hizmet ettikleri unutulmamalıdır. Bunun bilincinde hareket edip,   Şanlıurfa sporunu olumsuz yönde etkileyecek girişimlerden kaçınmalı, yapılması gerekenler acilen yapılmalıdır.

Olayın müsebbibini linç etmek,  kimseye yarar sağlamayacağı gibi,  ilimiz sporu için de bu tip suçlamaların katkı sağlamayacağı aşikârdır. Özetle Sahanın durumunu iyileştirmek adına atılması gereken adımlar ivedilikle atılmalı,  kişilerin onuru rencide edilmeden konuşmaların yapılması gerektiği kanısındayız.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık