Ana Sayfa Urfa Haberleri GAP TARIMSAL EĞİTİM MERKEZİ'NDE İLK EĞİTİM BAŞLADI

GAP TARIMSAL EĞİTİM MERKEZİ'NDE İLK EĞİTİM BAŞLADI

GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü’ne bağlı olarak kurulan GAP Tarımsal Eğitim Merkezi’nde ilk konaklamalı eğitimi başladı.

Giriş Tarihi: 14 Ocak 2014 Salı 16:37
GAP TARIMSAL EĞİTİM MERKEZİ'NDE İLK EĞİTİM BAŞLADI

Yapımı tamamlanır tamamlanmaz eğitime başlayan GAP Tarımsal Eğitim Merkezi'nin (GAPTEM) ilk konukları gıda mühendisleri oldu.

Çeşitli illerden ve Şanlıurfa merkezden gelen katılımcılar, iki hafta boyunca GAP Tarımsal Eğitim Merkezi'nde eğitim görecek. Eğitime katılan 44 kişinin 22'si eğitim boyunca GAPTEM'de konaklayacak.

Gıda Kontrol Kursu'na katılan mühendisler, GAPTEM'in ilk konukları olduklarından dolayı mutlu olduklarını, eğitim merkezini çok beğendiklerini ve Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı'nın böylesine büyük bir tesisi Şanlıurfa'ya kazandırmasında emeği geçenlere teşekkürlerini ifade etti.

Ocak ayı sonunda açılışı planlanan GAP Tarımsal Eğitim Merkezi'nde, 530 kişilik konferans salonu, 5 adet eğitim salonu, 6 adet STK ofisi yer alıyor. 48 oda 8 suit odası ile 100 yatak kapasitesine sahip tesiste 300 kişilik restoran, 150 kişilik açık kafeterya, 180 araçlık otopark bulunuyor ve birçok özelliği tek çatı altında topluyor.

8 milyon TL'ye mal olan 12 bin metrekare kapalı alana sahip olan merkez, uluslararası tarımsal eğitimlere de ev sahipliği yapacak.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık