Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Kültür/Sanat GAP’A 36 GAP KİTAPLIĞI KÖŞESİ OLUŞTURULDU.

GAP’A 36 GAP KİTAPLIĞI KÖŞESİ OLUŞTURULDU.

GAP Bölgesinde 36 kurum ve kuruluşa 36 GAP kitaplığı köşesi oluşturdu.

Giriş Tarihi: 6 Temmuz 2012 Cuma 11:51
GAP’A 36 GAP KİTAPLIĞI KÖŞESİ OLUŞTURULDU.
GAP Bölge Kalkınma İdaresi tarafından yürütülen GAP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (GAP TEYAP) kapsamında kurum ve kuruluşların kapasitelerini artırmaya yönelik faaliyetlere yönelik olarak  9 GAP ilindeki Gıda Tarım ve Hayvancılık  İl Müdürlüklerine, Tarımsal Araştırma Enstitüleri ile pilot bölgelerdeki Ziraat Odası Başkanlıkları, Ziraat Mühendisleri Odaları ve Sulama Birlikleri olmak üzere GAP Bölgesinde 36 kurum ve kuruluşa 36 GAP kitaplığı köşesi oluşturdu. Çeşitli konularda kitap ve eğitim filmlerinden oluşan kitaplığın ve Şanlıurfa’daki Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Ziraat Odası Başkanlığındaki teslim törenine GAP BKİ Bölge Müdürü Mehmet Açıkgöz, Proje görevlisi İsmail Gümüş, GAP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi Teknik Destek Ekibi Ekip Lideri İbrahim Hakkı Gürbüz ve Şanlıurfa Ekip Lideri Dr. Cabir Helaloğlu katıldı.

Kurum-kuruluş ve çiftçi örgütlerinin kapasitelerinin artırılması konusunda GAP-TEYAP Projesinin yapmış olduğu faaliyetlerden birisi de bu kurumlarda birer GAP köşesi oluşturulması olduğu belirten GAP BKİ Bölge Müdürü Mehmet Açıkgöz, buraların GTHB’ nın yanı sıra diğer kaynaklardan elde edilen kaliteli ve güncel tarımsal yayınlarla donatılmasıdır. Açıkgöz,” Böylece gerek buralarda çalışan teknik elemanlar ve gerekse bu kurum ve kuruluşların üye ve ziyaretçileri güncel  tarımsal bilgilere kolayca ulaşma imkanına kavuşmuş olacaklardır. Bu kapsamda oluşturulan GAP köşelerin bir kısmına doğrudan çiftçi-eğitim-yayım faaliyetlerinde kullanılmak üzere GTHB’ nın hazırladığı 60 CD’ lik zirai eğitim filmleri seti ile, teknik elemanların İngilizce öğrenip ilerde yabancı bilimsel yayınları takip edebilmeleri açısından 70 CD’ lik bir İngilizce Eğitim Seti eklenmiştir.

GAP-TEYAP Projesinin bu faaliyeti kapsamında; GTHB, Hasad Yayınları, Zirai Araştırma Enstitüleri ve  bilim adamlarının hazırladığı 3.000’ e yakın muhtelif kitap ile İngilizce ve Zirai Eğitim Filimleri Setleri  GTHB’ nın 9 İl Müdürlüğü, Tarımsal Araştırma Enstitüleri ile pilot bölgelerdeki Ziraat Odası Başkanlıkları, Ziraat Mühendisleri Odaları ve Sulama Birlikleri olmak üzere GAP Bölgesinde 36 kurum ve kuruluşa dağıtılmıştır. Oluşturulan bu köşelere uygun görülecek yeni kitap-cd alımları ile yeni GAP köşeleri oluşturulması faaliyetlerine önümüzdeki dönemlerde GAP-TEYAP Projesi kapsamında devam edilecektir.”dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık