Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri GAP'TA YENİLENEBİLİR ENERJİ ORGANİK TARIMA HAYAT VERECEK

GAP'TA YENİLENEBİLİR ENERJİ ORGANİK TARIMA HAYAT VERECEK

Güneşlenme gün sayısının en yüksek olduğu illerin başında gelen GAP'ın merkezi konumundaki Şanlıurfa'da, son yıllarda güneş enerjisinin kullanımına yönelik çalışmalar arttı.

Giriş Tarihi: 24 Temmuz 2012 Salı 13:32
GAP'TA YENİLENEBİLİR ENERJİ ORGANİK TARIMA HAYAT VERECEK
Türkiye'de güneşlenme gün sayısının en yüksek olduğu illerin başında gelen, GAP'ın merkezi konumundaki Şanlıurfa'da, son yıllarda güneş enerjisinin kullanımına yönelik çalışmalar arttı.


GAP Bölge Kalkınma İdaresi (BKİ) Başkanı Sadrettin Karahocagil, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son teşvik politikalarıyla birlikte bölgede güneş paneli ve güneş enerjisiyle çalışan pompaların kullanımını sağlayabilecek firmaların yatırım yapmak istediğini belirtti.Bölgenin özellikle kullandığı enerjinin büyük kısmını sulamaya ayırdığına dikkati çeken Karahocagil, güneş enerjisinin sulamada da kullanılması halinde bölgenin Türkiye ekonomisine ciddi değer katacağını ifade etti.GAP'ta sıfır karbondioksit salınımlı bir büyümeyi ve kalkınmayı hedeflediklerini dile getiren Karahocagil, şunları kaydetti:''Biz hem bölgenin kalkınmasını hem de çevre bilinci içerisinde, çevreye zarar vermeden kalkınmayı hedefliyoruz. Kısa zamanda bunun meyvelerini göreceğiz. Hem yenilenebilir enerji hem organik tarım çalışmalarıyla bu alanda karbondioksit salınımını en aza indiren bölgelerden biri olacağız.'' 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Viranşehir'de Kuşlar Üşümesin çalışması

Viranşehir'de Kuşlar Üşümesin çalışması

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık